Skip to content

Patyrę pasieniečiai perduos savo žinias jaunimui

MI informacija

Grupė jaunų ir aktyvių Medininkų pasieniečių mokyklos kursantų praktinius gebėjimus visą mėnesį tobulins Ignalinos rinktinėje. Septyni Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pasieniečių mokyklos kursantai atvyko į Ignalinos rinktinę. Čia juos Sienos kontrolės skyriaus viršininkas Vladimiras Sidorenka supažindino su rinktinės struktūra, pagrindiniais veiklos kriterijais. Vėliau kursantai buvo paskirti į vieną ar kitą užkardą, siekiant sudaryti sąlygas kasdienėje pasieniečių tarnyboje tiesiogiai pritaikyti mokykloje įgytas teorines žinias.

Daugiausiai, net 4 kursantai – Indrė Savickaitė, Paulius Kaukėnas, Vitalijus Vaitkevič ir Irena Maskoliūnaitė – savo praktikos vietą pasirinko Tverečiaus užkardoje. Beje, visi jie yra kilę iš Ignalinos krašto. Uteniškis Algimantas Meidus ir švenčioniškis Erikas Dunecas praktinius mokslus tęs Švenčionių užkardoje, o dar vienas ignalinietis – Eugenijus Vorobjovas – valstybės sieną stebės Pūškose.

Mokslas Pasieniečių mokykloje trunka pusantrų metų. Į ją priimami Lietuvos piliečiai iki 30 metų amžiaus, turintys ne žemesnį, kaip vidurinį išsilavinimą. Mokymo programa orientuota į praktinį pasieniečio rengimą, žinių pritaikymą konkrečioje profesinėje veikloje. Kursantai ne tik mokomi saugoti valstybės sieną, atlikti pasienio tikrinimus, užtikrinti saugumą, bet ir supažindinami su tarnyboje naudojama specialiąja technika ir įranga, ginklais ir kitomis specialiosiomis priemonėmis. Įgytas teorines žinias besimokantieji tobulina ne tik atlikdami stažuotę VSAT padaliniuose, bet taip pat mokslo metu jie turi galimybę dalyvauti stažuotėse užsienyje, susipažinti su kitose šalyse esančiomis Šengeno išorės sienos apsaugos ir kontrolės galimybėmis, pagilinti turimas žinias ir įgūdžius Šengeno išorės sienos apsaugos ir kontrolės procedūrų taikymo, tarpusavio veiksmų derinimo, visapusiškai taikant Šengeno teisyno nuostatas, techninės įrangos valdymo, specialybės anglų kalbos mokėjimo ir kitose, pasieniečių darbui būtinose, srityse.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here