Skip to content

Apdovanoti ligonių kasos skelbtos viktorinos laimėtojai

MI informacija

Jau susumuoti Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) skelbtos viktorinos „Ką žinai apie privalomąjį sveikatos draudimą?“ rezultatai. Gegužės 25 d. TLK specialistai apdovanojo Ignalinos rajono gimnazistus. Jos laimėtojai – gimnazijos abiturientei Justei Gasiukevičiūtei – įteiktas Panevėžio TLK direktoriaus padėkos raštas ir knygyno dovanų kuponas.

Padėkos raštai už mokinių aktyvumo skatinimą vykstant viktorinai per Švietimo, kultūros ir sporto skyrių iškeliaus ir Daugėliškio vidurinės mokyklos informacinių technologijų mokytojui Evaldui Kavaliauskui bei šios mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Ingai Berlinytei. Nors pastarosios mokyklos moksleiviai surinko nedaug balų, jie buvo gana aktyvūs. Paguodos  prizo taip pat sulauks ir Dūkšto vidurinės mokyklos ketvirtokas Marius Griškys, į viktorinos klausimus gana gerai atsakęs padedant mamai, bet dėl amžiaus negalėjęs pretenduoti į laimėtojus.

Panevėžio TLK darbuotojos – Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyresnioji specialistė, dirbanti Ignalinoje, Irena Žilėnienė ir Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė Angelė Valentinavičienė į Įgnaliną atvyko ne tik apdovanoti gimnazistės viktorinos laimėtojos, bet ir susitikti su Ignalinos rajono gimnazijos abiturientais – trumpai pristatyti būsimiesiems studentams tai, ką jiems aktualu žinoti apie privalomąjį sveikatos draudimą, vykstant studijuoti ar dirbti į užsienį. Ligonių kasos atstovės moksleiviams surengė „egzaminą“ privalomojo sveikatos draudimo klausimais ir apdovanojo prizais tuos, kurie pirmieji teisingai atsakė į užduotus klausimus.

Viktorinos laimėtoja – gimnazijos abiturientė Justė Gasiukevičiūtė
Ignalinos abiturientai, kaip pastebėjo viešnios, pasirodė geriau informuoti apie sveikatos draudimą, nei panevėžiečiai moksleiviai, nes beveik į visus klausimus  teisingai atsakė iš karto. Moksleiviai žinojo, kodėl būtina mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokas, iki kada galioja draustumas dvyliktokams, kai jie baigia bendrojo lavinimo mokyklą, nuo kada įsigalioja privalomasis sveikatos draudimas, jei savarankiškai pradedi mokėti įmokas ir kt.

TLK organizuojamos viktorinos tikslas – paskatinti vyresniųjų klasių mokinius domėtis privalomuoju sveikatos draudimu ir jiems aktualiomis ligonių kasų teikiamomis paslaugomis, didinti moksleivių – būsimų studentų – informuotumą privalomojo sveikatos draudimo, ligonių kasų veiklos klausimais. Kitaip tariant, šis renginys skirtas atkreipti jauniausių ligonių kasų klientų dėmesį į sveikatos draudimą, apie kurį visuomenei informuotumo trūksta.

Kaip teigia Panevėžio TLK direktorius Jonas Narbutas, įvertinus tai, jog klausimai buvo nelengvi, o dauguma mokinių, ieškoję atsakymų į juos, įdėjo nemažai pastangų – informacijos ieškojo Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Panevėžio TLK, kitų teritorinių ligonių kasų interneto svetainėse, naršė internete, skaitė LR sveikatos draudimo įstatymą, klausė tėvų, mokytojų, draugų – nuspręsta apdovanoti teisingiausiai į viktorinos klausimus atsakiusiuosius. Atsakyti teisingai į visus 20 viktorinos klausimų nepavyko nė vienam dalyviui. Didžiausias surinktų balų skaičius buvo 19.

Dvi savaites (balandžio 23–gegužės 6 d.) vykusioje Panevėžio ir Utenos apskričių mokyklų 10–12 klasių mokiniams skirtoje viktorinoje Panevėžio TLK direktoriaus padėkos raštai, dovanos ir paskatinamieji prizai iš viso skirti 25-iems septynių mokyklų mokiniams. Iš viso viktorinoje dalyvavo 80 moksleivių iš 16 mokyklų – Panevėžio miesto ir rajono, Pasvalio, Ignalinos, Kupiškio, Utenos. Aktyviausiai antrus metus organizuojamame renginyje dalyvavo dvyliktokai bei dešimtokai, dauguma jų – panevėžiečiai.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje