Skip to content

Karvė sirgo pasiutlige

MI informacija

Kalviškės kaimą (Ignalinos sen.) aplankė pasiutligė, šia liga apsikrėtė naminis gyvulys – karvė. Pavojinga užkrečiamoji liga patvirtinta, ištyrus nugaišusio 14 metų amžiaus galvijo smegenų mėginius. Šiemet tai jau ketvirtas patvirtintas pasiutligės atvejis Lietuvoje ir antras atvejis, kai suserga naminis gyvūnas.

Tyrimą pradėjusi Ignalinos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) nustatė, kad ūkyje buvo laikomos 2 karvės ir arklys, kitiems gyvūnams pasiutligės požymiai nepasireiškė. Pasak specialistų, karvės gaišena išvežta saugiai sunaikinti į UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“. Du asmenys, turėję kontaktų su sergančiu gyvuliu, skiepijami nuo pasiutligės. Nepavyko nustatyti tikslaus užkrato šaltinio, tačiau manoma, kad miškų apsuptyje esančiame vienkiemyje apsilankė sergantis laukinis gyvūnas.

„Šiemet tai jau antrasis pasiutligės atvejis rajone. Prieš tris mėnesius gretimuose Ceikiniuose buvo užmuštas į kaimą atklydęs pasiutęs usūrinis šuo. Laimė, tuomet naminių gyvūnų pasiutligės susirgimų pavyko išvengti“, – teigia Ignalinos VMVT viršininkas Laimis Ragaišis. Pasak jo, rajone vis dar pasitaiko pasiutligės atvejų, dažniausiai, dėl iš kaimyninės Baltarusijos į mūsų šalį atklystančių laukinių gyvūnų. Lietuvoje šią ligą dažniausiai platina lapės ir usūriniai šunys.

VMVT primena gyventojams, kad pasiutligė – nervų sistemą pažeidžianti virusinė liga, kuria gali užsikrėsti visi šiltakraujai gyvūnai, taip pat ir žmonės. Liga dažniausiai plinta per įkandimus, tačiau viruso užkratas su infekuoto gyvūno seilėmis taip pat gali patekti per pažeistą odą ar gleivinę. Nesiėmus būtinų profilaktikos priemonių ir išryškėjus neurologiniams pasiutligės simptomams, liga tampa mirtinai pavojinga. Todėl labai svarbu laiku ir reguliariai skiepyti naminius gyvūnus, ypač laikomus lauke.

Ligos simptomai priklauso nuo gyvūno rūšies ir individualių savybių, tačiau įtarti, kad gyvūnas serga galima iš pakitusio elgesio ir apetito, vangumo. Ligai progresuojant, gyvūnai tampa neįprastai agresyvūs ar meilūs, nebegali lakti, prasideda seilėtekis, išsivysto galūnių paralyžius, galiausiai gyvūnas pastimpa.

Ligos pradžioje atskirti kokia liga serga gyvūnas sunku, todėl pastebėjus net ir menkus požymius geriausiai kreiptis į veterinarijos specialistą.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here