Skip to content

Modernus informacijos centras Palūšėje

Jonas BALTAKIS

Aukštaitijos nacionalinis parkas – viena lankomiausių vietų vasarą. Čia keliautojus traukia ežerų gausa ir miškai, pilni grybų ir uogų. Parkas išsiskiria savo gamtinių sąlygų įvairove. Čia galima atrasti beveik visų Lietuvoje esančių tipų gamtos buveines ir dirvožemius. Todėl čia labai įvairi augalija, aptinkama net labai retų, nykstančių rūšių paukščių ir gyvūnų. O kiek ežerų ežerėlių – net 126, besijungiančių upeliais ir protakomis, kiek kalvų ir piliakalnių!

Minimumas ploto, maksimumas – informacijos

Apie gamtą ir jos ypatumus, parko gyvūniją ir augaliją, etnografiją, papročius ir tradicijas, šventes ir kitas puoselėjamas vertybes nuo šiol ANP svečias gali išsamiai sužinoti Lankytojų informacinio centro ekspozicijoje Palūšėje, atidarytoje praėjusį šeštadienį. Naujasis informacijos centras – šiuolaikiškas, modernus, Europos lygio. Visa informacija – dideliame plazminio televizoriaus ekrane, šviečiančiuose ritiniuose, kurie lengvai sukasi vos pirštu prisilietus ar besisukančiame vandens malūno rate, kituose kompiuterizuotuose stenduose. Net žaidimai yra pažintiniai. Tarkime, apie parko ežeruose besiveisiančias žuvis gali sužinoti jas „gaudydamas“ kompiuterizuotame stalo žaidime, viena ranka spaudžiant pasirenkamo masalo mygtukus, kita laikant tikrą meškerę rankose. Pasirinkti kelionės maršrutą po ANP taip pat padės elektroninis žemėlapis. Parke galima keliauti vandens keliais, pėsčiomis, dviračiais ir automobiliais. Kiekviena kelionių rūšis turi po 5–6 maršrutus. Paspaudi pasirinktą mygtuką ir maršrutą dideliame ANP žemėlapyje nužymi įsižiebusios lemputės. Su informacinio centro ypatumais renginio dalyvius supažindino ANP informacinio skyriaus specialistas Edmundas Vilkas.

Du direktoriai: Sirvėtos regioninio parko – Romualda Baranauskienė ir ANP – Eminuelis Leškevičius.
Informacinį centrą pagal 2010 m. balandį pasirašytą sutartį su UAB „Ekspobaltas“ įrengė ši bendrovė. Jos direktorius Rimantas Garnys sakė: „Mes rengėme didžiulius informacinius centrus Šanchajuje ir Barselonoje, todėl kai gavome užsakymą įrengti šį nedidelį centrą Palūšėje, galvojome – tiek čia to darbo. Tačiau darbą atlikti nebuvo taip paprasta. Į mažą plotą reikėjo sudėti daugybę idėjų ir informacijos“.

Aplinkos ministerijos Saugumo teritorijų tarnybos Teisės skyriaus vedėja Žydrė Stirbienė šį informacinį centrą pavadino „protingu nameliu“, „vartais į nacionalinio parko pasaulį“ ir perdavė informacijos centrui tarnybos direktorės Rūtos Baškytės dovanotą simbolinę svečių knygą su jos parašytais palinkėjimais.

Informacijos centru džiaugėsi ir ANP direktorius Eminuelis Leškevičius. Jis sakė, kad didžiausias Lietuvos Nacionalinis parkas turi mažą, bet modernų centrą lankytojams. Kartu jis paskelbė visą įkurtuvių maratoną, nes po šio centro pristatymo laukė kelionė dar į tris piliakalnius.

Kolegas su informacinio centro įkurtuvėmis pasveikino ir Sirvėtos regioninio parko direktorė Romualda Baranauskienė.

Autoriaus nuotr.

Du direktoriai: Sirvėtos regioninio parko – Romualda Baranauskienė ir ANP – Eminuelis Leškevičius Daug informacijos – besisukančiuose švytinčiuose ritiniuose. Su informacinio centro ekspozicija visus supažindino ANP skyriaus specialistas Edmundas Vilkas (centre) Prie dar vieno informacijos šaltinio. Labiausiai ir jauną, ir vyresnį domino „žvejybos“ stalo žaidimas Paspaudi mygtuką ir žemėlapyje įsižiebia dominantis maršrutas

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here