Skip to content

Konkursas „Kuo ypatinga bus šiųmetė liepos 9-oji?” baigėsi

MI informacija

Tik šiųmetė liepos 9 d. bus įdomi vienu istoriniu aspektu, tačiau kol kas apie tai nerašoma, ta diena niekaip nepažymėta jokiuose kalendoriuose. Pastebėjau, kad istorikai, kalbėdami televizijos laidose, porą kartų buvo paminėję tos dienos ypatumą, bet tik tarp kita ko, kalbėdami apie kitas problemas. „Mūsų Ignalina“ daugiau nei mėnesį skaitytojams suko galvas, prašydami atsakymo į klausimą – tai kuo ypatinga bus 2012 m. liepos 9-oji?

Džiugu, kad po kelių užuominų keturi skaitytojai išmąstė teisingą atsakymą, apie 30 – prašovė pro šalį. Daugumos klaida buvo, kad susikoncentravo į kokį nors vienadienį istorinį įvykį, kažkada (pradedant nuo viduramžių) įvykusį liepos 9 d. O kalba ėjo apie procesą, du ilgus laiko tarpus, trukusius ilgiau, nei po 22-ejus metus ir jų sugretinimą. Liūdna, kad į šį klausimą neatsakė nė vienas rajono istorikas, istorijos mokytojas. Nesakykit, nes nepatikėsiu, kad neskaitot laikraščio ir nematėt paskelbto konkurso.

O dabar teisingas atsakymas. Sąlyginai, tarpukario nepriklausoma Lietuva, gyvavusi nuo 1918 m. vasario 16 d. iki 1940 m. birželio 15 d., vadinama Pirmąja respublika, o dabartinė nepriklausoma Lietuva, gyvuojanti nuo 1990 m. kovo 11 d. – Antrąja respublika. Pirmoji respublika išsilaikė 22-ejus metus 3 mėnesius ir 29 dienas arba 8156 dienas. Antrąjai respublikai tiek dienų ir sukaks liepos 9-ąją.

Skelbėme, kad trijų skaitytojų, teisingai atsakiusių į klausimą, laukia dovanos – laikraščio prenumerata antram šių metų pusmečiui. Kadangi teisingi atsakymai yra keturi, tai nusprendėme, jog prenumeratą gauna visi. Tai didžiasalietis moksleivis Irmantas MIKULĖNAS ir ignaliniečiai: Anatolijus OSTROUCHAS, Ramūnas DUBAKA ir Julius DAUBARAS.

Sveikiname, radus teisingą kelią per klaidžias istorijos džiungles! Laikraštį nuo liepos gausite į namus.

Redakcija

P. S. Iš laiškų: „Malonu, kad pagaliau pavyko įveikti Jūsų puikią mįslę. Norėčiau, naudodamasis proga, padėkoti už Jūsų laikraštyje laikas nuo laiko pasirodančius žaidimus, kuriuose stengiuosi dalyvauti. Nekantriai lauksiu kitų žaidimų, kurie, manau, dar pasirodys puikiame Jūsų laikraštyje. O ši mįslė verta 10 balų. Kol nepasakėte, kad 8156 yra dienos, niekaip negalėjau suprasti, kodėl tik šiųmetė liepos 9-oji yra svarbi, nes paprastai svarbios yra sukaktys, o vieną kartą sukakčių nebūna…“

Ramūnas Dubaka

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje