Skip to content

Po kraštotyros aruodus pasidairius

MI informacija

Kas dvejus metus apibendrinama Nacionalinės mokinių ir jaunimo kraštotyros ekspedicijos veikla, tradiciškai tam rengiama respublikinė konferencija ir darbų paroda. Šiemet Vilniaus Mokytojų namuose eksponuoti 142 darbai, konferencijoje dalyvavo daugiau nei 200 mokinių ir mokytojų. Lietuvos jaunimo turizmo centro metodininkas A. Ščiukaitis, apžvelgdamas dvejų metų derlių, pasidžiaugė, kad darbų skaičius išaugo, į kraštotyros veiklą įsitraukia daugiau mokyklų. Deja, mūsų rajono delegacija kaskart mąžta. Šį kartą rajono garbę gynė du mūsų mokyklos mokinių parengti darbai.

Smagu, kad turime darbščių, kantrių mokinių ir dar turime žmonių, iš kurių galima rinkti kraštotyros medžiagą, tokių, kurie turi kuo dalintis. Laureačių vardo nusipelniusios vienuoliktokės Diana Ciunel, Dovilė Tumanovaitė ir Kristina Šunevičiūtė ilgai ir nuoširdžiai bendravo su tuo pačiu Vaclovu Papšiu, atrinko ir apiformino nemažai medžiagos iš neaprėpiamų jo archyvų, užrašė pokalbių su juo. K. Šunevičiūtė pateikė ir kitą darbą apie dainų karalienės Kristinos Skrebutėnienės anūkes bei pelnė antrą apdovanojimą.

Su mumis vyko ir nenuilstantis rajono kraštotyrininkas iš pašaukimo Antanas Karmonas, išleidęs jau ketvirtą knygą. Jo darbas „Matematikos aruodų turtintojai“ įvertintas Švietimo ministerijos Padėkos raštu.

Visą šią trumpą apžvalgą sieja viena nelinksma mintelė: ar iš tiesų tradicinės vertybės išlieka?  Norisi tikėti, kad dvasingumo saugojimas ir puoselėjimas nėra vien mokyklos ar pavienių entuziastų monopolis.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here