Skip to content

Rudenišką vasaros pradžią sušildė vaikų juokas

MI informacija

Birželio 1-ąją, minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Ignalinoje organizuota  spalvinga šventė,  pradėtas vasaros sezonas. Lietus ir visai ne vasariška diena, labiau dvelkusi vėlyvu rudeniu, suardė daugelio žiūrovų, šventei besiruošusių prekybininkų ir įvairių pramogų teikėjų, renginio organizatorių viltis. Dėl lietaus renginys iš miesto aikštės buvo perkeltas į Kultūros ir sporto centrą, todėl daugeliui tiesiog teko „susivynioti“ savo mantą (užraugtus šašlykus, pripūstus kalnelius vaikams ir pan.) ir vykti namo. Namuose liko ir dauguma žiūrovų, nes Kultūros centro salėje dar buvo bemaž pusė tuščių vietų. Taip teigia pesimistai. Optimistų nuomone, šios gamtos negandos greitai pasimiršo, o kai kurių atlikėjų dainos salėje skambėjo net geriau, nei būtų skambėję aikštėje, tad visų atėjusių nuotaikos buvo puikios.

Pirmiausia vaikai dalyvavo piešinių konkurse „Seneliai mano jauni“. Kaip įprasta, buvo planuota piešti ant asfalto, tačiau dėl lietaus piešta po stogu ant popieriaus lapų. Azarto ir čia netrūko, tad ir piešinių šūsnis pripiešta, ir laimėtojai apdovanoti. 

Vaikučius, jų tėvelius ir visus į šventę susirinkusius pasveikino savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Mačys ir miesto seniūnas Valentinas Rumbutis. Vaikams jis linkėjo šiltos ir linksmos vasaros, o tėveliams – sveikatos ir kantrybės auginant jaunąją kartą. Seniūnas vaikus kvietė mėgautis vasaros malonumais, priminė, kad jų laukia miesto paplūdimys su vandens kalneliais, sūpuoklėmis, valtimis ir vandens dviračiais.

Keturmetė piešėja – jauniausiųjų grupės nugalėtoja.
Jau šeštus metus svarbiausias ir gražiausias vaikų gynimo dienos akcentas – mažiausių ignaliniečių ir jų tėvelių pasveikinimas. Ignalinos piliečių simbolinius pasus direktorius įteikė 37 vaikučiams, gimusiems 2011 m. (prieš metus sveikinti 46 vaikai). Tėvams dovanotos knygos apie Ignaliną, gėlės.  Jaudinančios akimirkos – lipo ir lipo į sceną laimingi ir išdidūs tėveliai, rankose laikydami savo brangiausius žmogeliukus, smalsiai besidairančius ir dar nesuprantančius, koks kiekvienas iš jų yra svarbus ne tik savo tėveliams, bet ir gimtam miestui, Lietuvai.

Mažojo ignaliniečio pasuose užrašyti nuoširdžiausi sveikinimai: „Ignalina – tavo gimtasis kraštas. Tavo pradžių pradžia, tyra lyg lelijos žiedas. Tavo mažos pėdelės ant smėlio, tavo žvilgsnis į didelį dangų… Koks džiaugsmas, kad gimei, kad esi šiam pasauliui ir šiai gražiai žemei. Tam, kad vardas garsiai skambėtų, kad darbai būtų gėrio pilni…“. Šios ceremonijos  sumanytoja – rajono Vaikų teisių apsaugos tarnybos vedėja Danutė Ropienė. Jos subrandinta mintis tapo puikia šeimos, kaip didžiausios vertybės,  pagerbimo tradicija. „Jūs, vaikai,  esate turtingi, nes turite daug svajonių. Linkiu jų išsipildymo. O tėveliams dėkoju, kad jie į žemę atveda ir rūpestingai augina mažą žmogų, su kuriuo siejame gražiausius jausmus ir viltis. Tegul į didelę žemę atėję mažyliai tampa dideliais  žmonėmis…“, – sakė D. Ropienė.

Šauniausioji dainininkė – keturmetė Gabrielė…
Vaikų ir jaunimo dainų šventėje spindėjo mažosios žvaigždutės – solistai Gabrielė Zabulytė (4 metukai) ir Vaidas Gudelis (6 m.), pirmokė Liveta Kavaliauskaitė, šeštokė Gabrielė Čirikaitė, septintokė Simona Skrebutėnaitė, aštuntokė Gintarė Lukijanskaitė. Kelias dainas atliko ignaliniečiams jau gerai pažįstamas gimnazisčių Renatos Artimavičiūtės ir Gintarės Rezgytės duetas. Koncerte pasirodė mokyklos–darželio „Šaltinėlis“, Česlovo Kudabos pagrindinės mokyklos bei Ignalinos rajono gimnazijos liaudies ir pramoginių šokių šokėjai („Viva“, „Lelijėlė“, „Dringelė“). Dainavo jaunučių chorai, pop chorai „Pumpurėliai“ ir „Pumpurai“, Daugėliškio jaunieji dainorėliai. Koncertą vainikavo spalvingas visų kolektyvų jungtinis šokis.

Pasibaigus mažųjų šventei, toliau vyko koncertai suaugusiems. Buvo pristatyta kompozitoriaus Andriaus  Kulikausko ir aktoriaus bardo Sauliaus Bareikio bendra koncertinė programa „Virš debesų“.

Linksmą ir uždegančią programą „Malda – sielos skonis“ į Ignaliną atvežė Europos folkloro šokių teatras Jully Veruz“ ir  jo vadovai  Lola Sakanis bei Dovydas Zavado. Šis teatras ir aistringoji  Lola Ignalinoje koncertuoja jau ne pirmą kartą. Dabar grupė vyks Lietuvai atstovauti šokių Eurovizijoje, kurioje patys „kukliai“ planuoja būti pirmi. Ignaliniečiams ir buvo

Dainuodama Lola Sakanis į sceną kartu šokti kvietė ir žiūrovus
parodytas į Euroviziją vežamas šokis. Be jo scenoje dainavo ir pokštavo abu kartu ir po vieną šio teatro vadovai, buvo net ugnies šou. Dainuodama Lola į sceną kartu šokti kvietė ir žiūrovus. Dabar vaikai be kompleksų, tad jų prigužėjo pilna scena. Per juos nė Lolos nebuvo matyti.

Šventę užbaigė grupės „Rebel heart“ koncertas. Profesionaliai atliekama muzika pamalonino roko mėgėjų širdis. Dėl lietaus neįvyko skelbta diskoteka, kuri turėjo griaudėti tiesiog Laisvės aikštėje.

J. Baltakio nuotr.

 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here