Skip to content

Ar šventinės dienos įeina į atostogų trukmę?

MI informacija

Artimiausiu metu ketinu išeiti 28 kalendorinėms dienos kasmetinių atostogų. Šias metais šventinės dienos birželio 24 d. yra sekmadienį, o liepos 6 d. yra penktadienį. Dėl šventinės liepos 6 dienos darbdavys man suteikia papildomą atostogų dieną, tačiau dėl birželio 24 dienos papildomą poilsio diena suteikti atsisako, motyvuodamas tuo, kad ji sutampa su savaitgalio diena – sekmadieniu, todėl pasak darbdavio, tokiu atveju šventinės dienos neperkeliamos. Be to tam, kad būtų pratęstos atostogos už birželio 24 d., darbdavys reikalauja, kad parašyčiau papildomą prašymą. Ar šiuo atvejus darbdavys yra teisus? Kokios dar yra šventinės dienos, kur galima rasti oficialų visų šventinių dienų sąrašą? Ar dėl atostogų pratęsimo dėl šventinių dienų reikia rašyti papildomą prašymą?

Eugenijus GAŠČENKA

ŠVENTINIŲ DIENŲ SĄRAŠAS

Lietuvos Respublikos darbo kodekso (toliau – DK) 162 str. 1 dalyje nustatyta, kad įmonėse, įstaigose ir organizacijose nedirbama šiomis švenčių dienomis: 1) sausio 1-ąją – Naujųjų metų dieną; 2) vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną; 3) kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną; 4) sekmadienį ir pirmadienį – krikščionių Velykų (pagal vakarietiškąją tradiciją) dienomis; 5) gegužės 1-ąją – Tarptautinę darbo dieną; 6) pirmąjį gegužės sekmadienį – Motinos dieną; 7) pirmąjį birželio sekmadienį – Tėvo dieną; 8) birželio 24-ąją – Rasos ir Joninių dieną; 9) liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną; 10) rugpjūčio 15-ąją – Žolinę (Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų dieną); 11) lapkričio 1-ąją – Visų Šventųjų dieną; 12) gruodžio 24-tąją – Kūčių dieną; 13) gruodžio 25-ąją ir 26-ąją – Kalėdų dienomis.

KASMETINIŲ ATOSTOGŲ PRATĘSIMAS

Šventinės dienos į atostogų trukmę neįskaitomos, todėl kasmetinės atostogos pratęsiamos atitinkamą dienų skaičių arba darbuotojui susitarus su administracija nepanaudotų kasmetinių atostogų dalis perkeliama į kitą laiką. Perkeltos kasmetinės atostogos paprastai suteikiamos tais pačiais darbo metais. Darbuotojo prašymu arba sutikimu nepanaudotų kasmetinių atostogų dalis gali būti perkeliama ir pridedama prie kitų darbo metų kasmetinių atostogų (DK 165 str. 1 d. ir 174 str. 2 ir 3 d.).

IŠVADA

Apibendrinant tai, kas išdėstyta, nagrinėjamu atveju darytina išvada, kad birželio 24 d. ir liepos 6 d. yra šventinės dienos, todėl į atostogų trukmę yra neįskaitomos.

Už šventines dienas, tenkančias kasmetinių atostogų metu, Jums papildomai, be atskiro prašymo, atostogos prasitęsia 2 dienas, nepriklausomai nuo to, kada jos tenka – darbo dieną ar savaitgalį. Jeigu norite, kad šios dienos būtų suteiktos ne iš karto atostogoms pasibaigus, su darbdaviu galite tartis dėl jų perkėlimo į kitą laiką.

Pabrėžtina, kad nereikėtų painioti atmintinų dienų su šventinėmis dienomis, kurios pagal DK yra darbo dienos.

Savo klausimus, pasiūlymus ar pastabas galite siųsti tiesiogiai šios rubrikos konsultantui elektroniniu paštu juristas.ignalina@gmail.com arba palikti klausimą paskambinę MI redakcijos telefonais (8~386) 52234, 53702 (po 18 val.).

Dėl privačios teisinės konsultacijos galite registruotis telefonu 8~624 83459. Anonimiškumas garantuojamas.

Laukiame Jūsų, mieli skaitytojai, klausimų!

Pastaba. Šiame straipsnyje išdėstyti bendrojo pobūdžio paaiškinimai aktualiu skaitytojams klausimu grindžiami 2012 m. birželio 16 d. Lietuvos Respublikoje galiojančiais teisės aktais. Šie paaiškinimai yra autoriaus nuomonė, kuri nepretenduoja į absoliučią tiesą ir negali būti naudojama oficialiuose teisiniuose ginčuose.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje