Skip to content

Ignalinoje išbandytas gydomasis purvas

MI informacija

Ignalinos rajono ligoninė įsigijo gydomojo purvo (durpių) ir pradėjo jį naudoti reabilitacinėms procedūroms. Pirmieji pacientai jau išbandė šiluminius purvo kompresus. Birželio 18 d. ligoninėje apsilankęs rajono meras Bronis Ropė kalbėjosi su vyr. gydytoju Stanislavu Olševskiu, kitais medikais bei stebėjo atliekamas procedūras. Vienai pacientei pašildyto purvo pripildytas maišelis buvo dedamas ant kojos skaudamo sąnario, kitai – šildoma nugara. Po 15 min. trukusių procedūrų jas išbandžiusios moterys buvo labai patenkintos ir dėkojo už galimybę gydytis Ignalinoje.

Pasak gydytojo reabilitologo Benedikto Puodžiūno, tokios procedūros pagyvina medžiagų apykaitą, skatina organizmo savireguliacijos procesus ir yra labai naudingos, ypač sergantiems sąnarių ligomis. Procedūras reikia kartoti kasdien savaitę laiko. Kaip pastebėjo meras, po kelių savaičių bus atlikti Ignalinoje išgauto mineralinio vandens mėginių testavimai bei galutinė sudėties analizė. Gavus ją patvirtinantį kokybės pasą, procedūroms bus galima naudoti ir mineralinį vandenį. Jį planuojama naudoti masažinėje vonioje bei sumaišius su gydomuoju purvu – aplikacijoms atlikti (gautas skystas dumblas yra tepamas ant skaudamos vietos, o vėliau nuplaunamas).

Gydytojas B. Puodžiūnas sakė, kad žmonės jo dažnai klausinėja apie sanatoriją, gydymą purvu ir mineraliniu vandeniu. Tuo domisi ne tik ignaliniečiai, bet ir švenčioniškiai. Gydytojas tiki, kad tokios paslaugos bus tikrai populiarios. „Turime daug minčių ir planų, svarbu, kad tik būtų poreikis, tuomet galėsime ir naujų darbo vietų įsteigti“, – sakė ligoninės vadovas S. Olševskis. Gydomojo purvo procedūros – pirmas žingsnis kuriant sanatorines paslaugas Ignalinoje. Kol kas naudojamas atvežtinis purvas, vėliau savas, iš Velniadvario ežerėlio.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje