Skip to content

Kraštietė surengė dar nematytą parodą

Mamertas KRAPAUSKAS

Savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta unikali Vilniaus „Vilnios“ pagrindinės mokyklos mokytojų Vitalijos Vitkovskienės ir Renatos Šeštakauskienės tapybos darbų paroda „Prakalbinau šilką“, kuri tarp pirmųjų lankytojų susilaukė neeilinio susidomėjimo ne tik patraukliomis ir ryškiomis spalvomis, bet ir paveikslų nutapymo būdu – ant šilko drobių.

Parodos atidarymo metu jos autorės – dailės ir technologijos specialistės – papasakojo, kaip jos subrandino idėją drauge prakalbinti šilką brangiai kainuojančiais dažais ir dar panaudojant vilną. Tai – sudėtingas procesas, reikalaujantis profesionalaus pasiruošimo. Jis dar nėra plačiai paplitęs, bet pirmieji bandymai susilaukė aukšto įvertinimo ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų surengtose parodose.

Nijolė Trinkūnienė pasidžiaugė mūsų kraštietės Renatos Šeštakaukienės iniciatyva ir jos kartu su drauge atliktais nepaprasto grožio, talentingai atliktais darbais.
Abi šio sumanymo autorės prisipažino, kad projektas turėjo ir kitą tikslą. Norėjosi šia kūryba sudominti ir kartu dirbančius kolegas, kuriems yra nesvetimas menas, o dėstomi dalykai neretai tampa monotoniškais. Šis bandymas pavyko su kaupu, nes kai kurių specialybių mokytojai, tarp jų kūno kultūros, geografijos ir net tiksliųjų mokslų dėstytojai, „užsidegė“ šia kūryba ir jau suspėjo šilko drobėje sukurti įdomių paveikslų. Pasak parodos autorių, tai padėjo ir mokiniams pakeisti savo požiūrį į tuos mokytojus, kurie turi ir kitų sugebėjimų. Jų pavyzdžiu pradėjo sekti ir ne vienas auklėtinis. Pastarieji uoliai pradėjo gaminti paveikslų rėmelius ir patys griebėsi teptukų.

Bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė sakė, kad pastaruoju metu bibliotekoje buvo surengta ne viena dailės kūrinių paroda, bet ši yra išskirtinė ir naujesnė, todėl tarp meno mylėtojų turėtų susilaukti ypatingo susidomėjimo.
Beje, šioje parodoje greta jos autorių eksponuojami ir keletas 6 bei 10 klasių mokinių nutapytų paveikslų. Šios neeilinės ir unikalios parodos pirmieji lankytojai pasidžiaugė, kad ji į Ignaliną atkeliavo ne be mūsų kraštietės Renatos Šeštakauskienės iniciatyvos.

Ji gimė ir užaugo Petriškės kaime. Prisipažino, kad meilę menui jai įskiepijo dar mokantis Ignalinos 1-ojoje vidurinėje mokykloje. Lankant būrelio užsiėmimus, Renata adatų pagalba pradėjo siuvinėti įvairius kilimėlius ir žaislus. Ir dabar šio įpročio nepalieka, įvairiais darbais papuošdama artimų draugų buitį. Renata dar prisipažino, kad ji dažnai lanko savo gimtinę ir stengiasi senelių sodybą praturtinti meniškais sumanymais.

Parodos atidarymo metu kraštietės iniciatyva pasidžiaugė bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė, KCS dailės studijos vadovė Nijolė Trinkūnienė ir kiti lankytojai, linkėdami Renatai ir Vitalijai kūrybinės sėkmės bei laukiant naujų jų darbų.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here