Skip to content

Susitikome su kraštiete tautodailininke

MI informacija

 

Paskutinį, kaip reta šiais metais, šiltą birželio vakarą neabejingi tautodailei bernotiškiai rinkosi į susitikimą su kraštiete tautodailininke Irena Katinauskiene. Ji sako, kad Ignalinos rajone jai „skaisčiausiai šviečia saulė, gražiausiai žydi gėlės, skambiausiai čiulba paukščiai“. Irena kilusi iš Paliesiaus, tačiau daugelį metų jos mama gyveno Kalninėje, todėl būtent čia  menininkei viskas yra mieliau. Šiuo metu meno kūrėja dirba ir gyvena Vilniuje.

 2008 m. Irena, paskatinta artimųjų, įstojo į Lietuvos tautodailininkų sąjungą, o 2011 m. jai suteiktas meno kūrėjos statusas. Jos darbuose vyrauja tautiniai lietuviški motyvai: medžiai, augalai, paukščiai, lietuviški kryžiai. Yra išleidusi knygelę „Juoda ir balta“, kuri taip pat buvo pristatyta susitikimo metu. Irenos darbai buvo eksponuoti Vilniuje, Trakuose, Širvintose, Ignalinoje, Ukmergėje, Baltarusijoje, Lenkijoje, Vengrijoje.

Susitikimas buvo planuojamas kelerius metus, bet autorė jį vis atidėliojo, biblioteką papuošdama kaskart nauja paroda.

Vakaras buvo netrumpas, nes menininkė ne tik pasakojo apie save bei savo kūrybą, bet ir pamokė karpymo ir lankstymo meno.

Vienas vakaras gal kiek per trumpas, kad atskleistumėm visus Irenos talentus, o ji pati kukli, kad jais girtųsi. Jau temstant, skirstėmės ir vėl planavome naujus susitikimus.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here