Skip to content

Telefoniniai sukčiai rajone vis dar bando pasipelnyti

MI informacija

Pirmadienį rajone vėl kaip iš gausybės rago pasipylė telefoninių sukčių skambučiai, tačiau, pasak rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininko Artūro Blaškausko, užregistruoti trys atvejai tik įrodo, kad gyventojai tapo budresni, nepuola vykdyti skambinusiojo prašymo, susiskambina su giminaičiais ir artimaisiais, tariamai pakliuvusiais į bėdą.

Verta nepamiršti, kad telefonu aukų ieškantys sukčiai dažniausiai prisistato Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ar policijos pareigūnais, ir taip bando pasipelnyti. Be to, labai svarbu, kalbėdami su nepažįstamuoju telefonu, neskelbti savo asmens duomenų, neteikti informacijos apie elektroninės bankininkystės identifikavimo kodus, slaptažodžius, kitus elektroninės bankininkystės duomenis, nesivelti į jokias diskusijas apie finansinius klausimus. Ir pasielgti būtent taip, kaip liepos 9 d. pranešėjai.

Liepos 9 d. 22.35 val. Kazitiškio sen. Grybėnų kaimo gyventoja pranešė, kad į laidinio ryšio telefoną skambino asmuo, prisistatė policijos pareigūnu, ir pranešė apie anūką, kuris nukentėjo eismo įvykio metu. Skambinusysis taip pat nurodė kontaktinį telefono numerį, kuriuo galima susisiekti su anūku. Pranešėja informacija nepatikėjo.

Liepos 9 d. 22.54 val. moteris pranešė, kad Mielagėnų sen. Mėšonių k., apie 20 val., jos motinai į laidinį telefoną paskambino asmuo, prisistatęs policijos pareigūnu, ir informavo, kad giminaitis padarė eismo įvykį, todėl būtina sumokėti 300 litų. Pranešėjos motina suprato, kad skambina sukčiai.

Liepos 9 d. 23.20 val. vyras pranešė, kad Linkmenų sen. Pelenių k., 72-ejų metų sulaukusiam pranešėjo tėvui skambino į laidinio ryšio telefoną asmuo, prisistatęs anūku, ir pranešė, jog jis nukentėjo eismo įvykyje, nurodė telefono numerį, kuriuo galima susisiekti su anūku. Skambinusiajam nepavyko apgauti gyventojo.

Jeigu kyla nors mažiausias įtarimas, kad skambina sukčius, nedelsdami skambinkite į policiją trumpuoju bendruoju pagalbos telefonu 112 arba 02.

Būkite budrūs ir liksite saugūs!

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje