Skip to content

Brakonieriai nerimsta

MI informacija

Liepos 11 d. Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai reido metu budėjo prie Luodžio ir Dūkšto ežerų. Jau sutemus prie Dūkšto ežero be šviesų atvykęs automobilis sudomino aplinkosaugininkus. Vieną iš šiuo automobiliu atvykusių vyrų pareigūnai atpažino iškart, tai – jau šešis kartus per paskutinius trejus metus už neteisėtą žvejybą baustas Dūkšto gyventojas A. M. Ir ne tik už žvejybą. Paskutinį kartą praėjusią žiemą šį pilietį pareigūnai buvo užklupę, statantį kilpas žvėrims gaudyti.

Po pusvalandžio atvykėliai ėmėsi darbo. Prisipūtę atsivežtą guminę valtį, ja išplaukė į ežerą. Aplinkosaugininkų šiuo metu turima įranga leidžia stebėti ir fiksuoti, kas vyksta net tamsoje, todėl aiškiai matėsi, kaip pažeidėjai pradėjo traukti tinklus. Baigę darbą, prie pat kranto neplaukė: vienas išbrido prie automobilio, antras liko valtyje. Kaip pareigūnai ir tikėjosi, prasidėjo gudravimai. Laukimas, vaikštinėjimai. Ir kai tik susikrovęs tinklus užvedė automobilio variklį, vienas iš pareigūnų šoko prie esančiojo vandenyje. Pastarasis dar spėjo išpilti žuvį į ežerą, tačiau iš tinklų išimta žuvis buvo nebe gyvybinga ir įkalčių atsikratyti nepavyko.

Aiškinantis pažeidimo padarymo aplinkybes nustatyta, kad minėtas pilietis A. M., kartu su R. K. iš Dūkšto, dešimčia statomų tinklų, kurių bendras ilgis – beveik kilometras, neteisėtai sugavo 15 lynų, 6 karšius ir 1 ešerį.

Grįžtantys nuo Luodžio ežero kiti pareigūnai miške link Dūkšto ežero rado dar vieną automobilį ir jame sėdintį vyrą, vadinamą ,,sargą“, tačiau eilinį kartą aplinkosaugininkų pergudrauti nepavyko.

Liepos 12 d. Utenos RAAD Ignalinos r. ir Visagino savivaldybės agentūrų darbuotojai organizavo jungtinį gyvosios gamtos ir saugomų teritorijų patikrinimo reidą. Pagal turimą informaciją nuo ankstyvo ryto buvo stebimas Aukštaitijos nacionaliniame parke esantis Dringio ežeras. Pažeidėjų reikėjo laukti ilgai. Tik gerai išsimiegoję jie laivu nuplaukė traukti savo tinklų. Nors darbas buvo atliktas sparčiai, pažeidėjai ežere užtruko neilgai, visi jų veiksmai buvo nufilmuoti, o laimikį, atplukdytą į krantą, padėjo suskaičiuoti aplinkos apsaugos inspektoriai.

Rajono gyventojai A. Č ir S. G. už žvejybą turės sumokėti administracines baudas nuo 200 iki 700 litų, o už 4 karšius ir 7 lynus, pagautus neteisėtais žvejybos įrankiais, atlyginti 465 litų žąlą, padarytą gamtai. Trys statomi tinklaičiai konfiskuoti.

Tęsiant reidą ANP, nustatyta 10 „Laukinės augalijos išteklių naudojimo taisyklių“ pažeidimų (uogos rinktos, panaudojant specialias mechanines priemones – „šukas“) ir du ANP Ažvinčių sengirės rezervato lankymo taisyklių pažeidimai. Visiems pažeidėjams surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje