Skip to content

Daugėliškėnai savo darbais pripildė dvi sales

MI informacija

Pirmadienį Ignalinos kultūros ir sporto centro Etninės ir muziejinės veiklos skyriuje pristatyta Daugėliškio vaikų globos namų auklėtinių kūrybos darbų paroda. Daugėliškėnai jau seniai garsėja savo rankdarbiais, jų parodos surengtos rajono savivaldybėje, viešojoje bibliotekoje, svečiuotasi Trakuose. Prieš didžiąsias šventes vaikai daro puikius atvirukus, kurie nukeliauja net šalies vadovams. 

Ši paroda, eksponuojama dviejose salėse, turtinga ir įdomi. Darbai labai įvairūs, gražūs, šilti, atlikti įvairiomis technikomis: tai ir siuvinėti bei lipdyti paveikslėliai, karpiniai, nėriniai, dekupažo būdu puošti indai, dėžutės, molio lipdiniai, originalūs lankstiniai iš popieriaus, atvirukai bei interjero detalės. Didelės kantrybės, laiko ir pastangų prireikė jiems sukurti.

Vaikų karpiniai tarsi profesionalo žirkles regėję.
Kaip sakė globos namų direktorė Ona Rimšelytė, vaikams daug padeda kūrybingos socialinės darbuotojos. Dalia Juršėnienė moko nerti ir siuvinėti, Edita Vilimienė – lankstyti iš popieriaus. Anksčiau dirbusi mokytoja Inga Pajarskienė supažindino su molio lipdymo, dekupažo paslaptimis. „Rengiame vaikus gyvenimui ir norime, kad jie kuo daugiau išmoktų, kad suprastų, jog kiekvienas darbas turi būti atliktas tvarkingai ir atrodyti taip, kad nebūtų gėda jį dovanoti“, – pasakojo direktorė, kuriai tą dieną kaip ir vaikams buvo tikra šventė. Tiek daug gražių žodžių, padėkų  ir linkėjimų sulaukta.

Saldi Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Danutės Ropienės dovana daugėliškėnams
Kaip sakė renginį vedusi  parodos organizatorė Marija Kirkienė, jai šią idėją pasiūlė Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Danutė Ropienė. Apsilankiusi parodoje „Aukso vainikas“ D. Ropienė paklausė, kodėl čia nemato Daugėliškio globos namų vaikų darbelių. Kadangi toje parodoje dalyvauja tik suaugusieji, nuspręsta surengti atskirą parodą. Ir tikrai gerai nuspręsta, nes iš Daugėliškio suvežta daug eksponatų ir jie gražiai užpildė erdves. „Esu nepaprastai laiminga ir šie darbai man patys gražiausi. Ir kuriantys vaikai yra labai gražūs ir turtingi savo idėjomis ir sumanymais. Juk kuriantis vaikas – tai lyg švytintis akmenėlis ant grubaus kasdienybės kelio…“, – sakė D. Ropienė.

Ji dėkojo globos namų darbuotojams už tai, kad jie suranda auklėtiniuose talento grūdą ir sumaniai jį augina, skatina vaikus matyti ir kurti grožį, palaiko draugiškus santykius ir rūpinasi pilnaverčiu gyvenimu globos namuose.  

Daugėliškio vaikų globos namų direktorė Ona Rimšelytė su savo auklėtiniais kūrėjais
Daugiausia darbų pristačiusiems autoriams – Auksei Kurzajevai  (karpiniai, nėriniai), Eglei Jasinskaitei (lankstiniai, siuvinėjimas), Rūtai Jasinskaitei (karoliukų vėrimas) Mindaugui Kavaliūnui (molio dirbiniai), Romualdui Kriugiškiui  (molio dirbiniai, paveikslėliai iš plastilino) – įteiktos Kultūros ir sporto centro padėkos ir saldžios dovanėlės. Puikia paroda ir augančia nauja kūrėjų karta nuoširdžiai pasidžiaugė Dailės studijos vadovė Nijolė Trinkūnienė, globos namų direktorei dovanojusi savo darželio gėlių puokštelę. Pristatyme taip pat dalyvavo Kultūros centro, Ignalinos mokyklos „Šaltinėlis“ darbuotojai bei būrelis smalsių darželinukų, kurie vėliau pavaišinti saldainiais.

Renginyje grojo du šaunūs saksofonininkai – studentas Ugnius Gimževskis ir gimnazistas Eimantas Umbrasas.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here