Skip to content

Gaudynės su šūviais baigėsi griovyje

MI informacija

Ignalinos pasieniečiai sulaikė Švenčionių r. gyventoją, automobiliu gabenusį daugiau kaip 13 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Sekmadienio vakarą, apie 20.20 val., pasienyje su Baltarusija, kelyje Gilūtos–Mielagėnai prie Kėriškės kaimo, VSAT Ignalinos rinktinės Specialiosios paskirties užkardos pareigūnai, turėdami išankstinės informacijos, pastebėjo „Audi 100 Avant“, dideliu greičiu važiuojantį į Mielagėnų pusę.

Pasieniečiai stabdė automobilį, tačiau pastarojo vairuotojas nepakluso šalikelėje šalia tarnybinio visureigio su įjungtais šviesos ir garso signalais stovėjusių uniformuotų VSAT pareigūnų reikalavimui. Jis apsisuko ir dideliu greičiu, pavojingai manevruodamas, grįžo keliu atgal link Gilūtų kaimo.

Sustabdyti bėglius, blokuodama kelią, bandė ir kita pasieniečių sargyba, tačiau  transporto priemonė išvengė blokavimo ir toliau, keldama pavojų aplinkiniams, lėkė keliu. Pažeidėją sulaikyti ryžosi pasienietis, su ginklu išėjęs ant važiuojamosios kelio dalies ir paleidęs 6 įspėjamuosius šūvius į orą.

„Audi 100“ vairuotojas, išgirdęs šūvius, pradėjo stabdyti, mėtytis į šalis, bandė įsukti į šalia esantį keliuką, bet nesuvaldė automobilio ir įvažiavo į griovį. Automobiliui sustojus, pasienietis sulaikė vairuotoją. Po akimirksnio nuo smūgio užsidegė variklio skyrius. Pasieniečiai, panaudoję kelis tarnybinėse transporto priemonėse esančius gesintuvus, automobilį greitai užgesino.

Sulaikytasis, 41-erių Švenčionių sen. Lygumų II kaimo gyventojas V. J., pasijuto blogai. Į įvykio vietą buvo iškviesti greitosios pagalbos darbuotojai bei policijos komisariato pareigūnai. Greitosios pagalbos medikai vairuotoją nugabeno į Švenčionių ligoninę, kur po apžiūros, nenustačius sužalojimų, jis buvo paleistas ir pristatytas apklausai į Ignalinos rinktinę.

Pasieniečiai, apžiūrėję automobilį, rado vairuotojo asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus bei transporto priemonės registracijos liudijimą. Automobilio bagažinėje bei salone, kur galinės sėdynės buvo atlenktos, pasieniečiai aptiko 27 dėžes cigarečių. Dėžės apvyniotos juoda plėvele, perrištos lipnia juosta. Iš viso rasta 11 tūkst. pakelių cigarečių „5 Minsk superslims“ ir 2500 pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusijos akciziniais prekių ženklais.

Pradėtą ikiteisminį tyrimą vykdo Ignalinos rinktinės ITS pareigūnai. Automobilis „Audi 100“ nugabentas į Tverečiaus užkardą, o cigaretės saugomos Ignalinos rinktinėje. Pažeidėjui gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 7-erių metų.

VSAT nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje