Skip to content

Neįgalių asmenų duomenis dokumentams pareigūnai nuskaito namuose

MI informacija

Liepos 12–17 d. rajono policijos komisariato Migracijos grupės specialistė Aurelija Raslanaitė, organizacinės grupės specialistė Jurgita Zenkuvienė ir Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio tyrėjas Aldas Butnorius apsilankė keliuose rajono neįgalių ar senyvo amžiaus gyventojų namuose. Tuose, kurių šeimininkai dėl minėtų priežasčių negali atvykti ir pasidaryti reikiamus asmens dokumentus. Tad tų asmenų duomenys buvo nuskaityti įprastoje gyvenamojoje aplinkoje su mobilia biometrinių duomenų registravimo ir patikros įranga, užpildyti reikiami dokumentai, tapatybės kortelei ir pasui įsigyti.

Pabuvota79-erių metų ignalinietės Antaninos namuose, kuri dėl ligos negali atvykti į komisariatą nusifotografuoti ir pasidaryti asmens tapatybės dokumento. Ją prižiūri ir rūpinasi jos dukra – labai kantri ir be ribų mylinti mamą moteris. Juk daugelis pasakytų – pareiga, tačiau ar visi jas žinome, uoliai ir atsakingai vykdome. Moteris negailėjo gerų žodžių tobulėjimui – ypač džiaugėsi modernia ir reikalinga mobilia biometrinių duomenų registravimo ir patikros įranga, pritaikyta būtent tiems, kurie turi negalią ar sveikatos sutrikimą.

Aplankyta 85-erių ignalinietė Joana Zuzana, kuri taip pat dėl fizinės negalios negali atvykti ir pasidaryti reikiamą asmens dokumentą – pasą. Bendraujanti, miela ir protinga moteris negailėjo komplimentų pareigūnams, džiaugėsi patogia įranga ir vylėsi, kad dar pamatys ne vieną žmonijos sukurtą šedevrą.

Taip pat aplankyti 84-erių ir 85-erių sutuoktiniai. Moteris sakė: „Juk negalime gyventi su negaliojančiais dokumentais, todėl matydami, jog pasai nebeteks galios, privalome juos pasidaryti. Sveikata apleidžia, o ši įranga – išsigelbėjimas“. Kol pareigūnė pildė reikiamus dokumentus, su gyventojais kalbėjome, kaip apsaugoti turtą nuo ilgapirščių, ką svarbu žinoti apie nuosavybės apsaugą, kur kreiptis ištikus nelaimei. Taip pat akcentavome padažnėjusius sukčiavimo atvejus ir „telefoninių“ sukčių skambutį jai į laidinį telefoną. Tuomet protinga, labai reikli, tačiau negalinti vaikščioti moteris, pasakojo, jog paskambinęs asmuo pranešė apie jos anūkui nutikusią nelaimę ir skubiai reikalingus pinigus. „Nė vienu žodžiu nepatikėjau, kadangi dažnai susiskambinu ir palaikau artimus ryšius su ja, ir pasakiau jam taip, tuomet sukčius ragelį padėjo“, – teigė moteris.

Nuo šių metų pradžios rajono PK Migracijos grupė išdavė 14 asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų (asmens tapatybės kortelių, pasų), kuriems asmenų duomenys buvo nuskaityti įprastoje gyvenamojoje aplinkoje su mobilia biometrinių duomenų registravimo ir patikros įranga. Migracijos grupės vyresnioji specialistė A. Raslanaitė teigia, kad šia įranga gali pasinaudoti asmenys, kurie dėl neveiksnumo ar fizinės negalios negali atvažiuoti į PK, tuomet pareigūnai aplanko juos namuose ar gydymo įstaigose. Tereikia, kad patys asmenys ar jų globėjai iš anksto informuotų apie poreikį. Detalesnę informaciją galite sužinoti paskambinę į Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ignalinos rajono policijos komisariatą bendruoju pagalbos centro telefonu 112, 02 arba (8~386) 50 409, arba pasiteirauti elektroniniu paštu aurelija.raslanaite@policija.lt.

Aurelija Raslanaitė primena, kad gyventojai privalo laiku pasikeisti savo asmens dokumentus, kadangi gyvenimas su negaliojančiu asmens dokumentu yra administracinės teisės pažeidimas, už kurį numatyta administracinė atsakomybė. Pagal nustatytą tvarką, dėl naujo asmens dokumento išdavimo Migracijos grupei būtina pateikti asmens tapatybės kortelę arba pasą (jį keičiant), gimimo liudijimą, jei pilietis asmens tapatybės kortelę arba pasą gauna pirmą kartą, sumokėti valstybės rinkliavą (asmenys, turintys banko kortelę, valstybės rinkliavą pastarąja gali sumokėti policijos komisariate, 10 kabinete), ar pateikti dokumentą, patvirtinantį atleidimo nuo valstybės rinkliavos aplinkybes, prireikus –kitus dokumentus.

Pareigūnai visuomet pasiruošę padėti asmenims, norintiems įsigyti asmens dokumentą. Šią savaitę taip pat planuojame aplankyti dar du rajono gyventojus.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje