Skip to content

Palūšėje vasaros renginių sezoną pradėjo tinklinio mėgėjai

MI informacija

Šeštadienį Palūšėje vyko paplūdimio tinklinio varžybos Palūšės kaimo bendruomenės pirmininko taurei laimėti. Nors nuo pat ryto nedraugiškai purškė lietus, tačiau neseniai pakrantėje įrengta paplūdimio tinklinio aikštelė kirbėjo nuo šio sporto entuziastų gausos.

Varžybos buvo organizuotos vyrų ir moterų grupėse. Kadangi nuostatai skelbė, kad pagrindinis šio renginio tikslas – aktyvinti bendruomenes ir skatinti sveiką gyvenseną, tai ir pageidaujančios dalyvauti komandos turėjo atstovauti atskiras bendruomenes.  Bendruomeniškumo idėją taip pat skatino reikalavimas suburti keturių komandą (paprastai paplūdimio tinklinis žaidžiamas 3×3 arba 2×2). Šią palūšinių idėją palaikė Ignalinos kultūros ir sporto centras bei Visuomenės sveikatos biuras, kurie taip pat įsteigė prizus nugalėtojams.

Aktyviausia buvo Palūšės kaimo bendruomenė – čia susibūrė net 4 komandos: kaimo bendruomenės vyrų komanda „Lūšiukai“, Palūšėje atostogaujančių jaunuolių komanda „Brokučiai“, Palūšėje atostogaujančių merginų komanda „Dačnikės“ ir Palūšės anūkių komanda „Laukinės gulbės“. Taip pat aktyvūs buvo ir ignaliniečiai. Varžybose dalyvavo Ignalinos gimnazijos bendruomenės komanda „Gimnazija“, Aukštaičių gatvės bendruomenės komanda „Ta-ka-ta“ bei Ignalinos jaunimo bendruomenę atstovaujanti komanda „Laimėsim“.

Geriausiai pasirodė komandos ,,Ta-ka-ta“ jaunuoliai. Jie surinko 8 taškus ir laimėjo 1-ąją vietą  bei iškovojo Palūšės kaimo bendruomenės pirmininko taurę. Antrieji, surinkę 6 taškus, buvo Ignalinos gimnazijos atstovai. Trečioji vieta atiteko komandai „Laimėsim“.

Moterų grupėje stipresnė buvo ir nugalėtojų apdovanojimus gavo Palūšės anūkių komanda „Laukinės gulbės“. Visi nugalėtojai pelnė ir renginio rėmėjų prizus: Kultūros ir sporto centras pirmosios vietos nugalėtojams įteikė marškinėlius, o Visuomenės sveikatos biuras 1-ųjų ir 2-ųjų vietų laimėtojams padovanojo spalvingas kepuraites. Geriausiu varžybų žaidėju­­ išrinktas „Ta-ka-ta“ komandos atstovas Aurimas Juršėnas. Jam atiteko specialusis prizas – sportinė kuprinė, kurį įsteigė Darbo partijos vicepirmininkas Šarūnas Birutis. 

Varžybų metu neapsieita be netikėtumų: rungtynėms besibaigiant, susibūrė dvi mažųjų palūšinių komandos ir pareikalavo, kad jiems taip pat būtų leista žaisti. Ūla (10 metų) su Luna (9 metai) pakvietė varžytis Jorį (12 metų) ir Roką (9 metai). Nors mergaitės buvo šios idėjos entuziastės, tačiau nugalėjo berniukai. Teisėjas Titas (8 metai) buvo griežtas ir neperkalbamas. Nepaisant to, visus vaikus bendruomenės pirmininkas Arvydas Gaidelis apdovanojo tikrais medaliais.

Na, o saldžioji varžybų dalis, kaip ir priklauso, atiteko visiems – UAB ,,Namų fabrikas“ direktorius Petras Mačiulis visiems dalyviams padovanojo didžiulę dėžę ledų. Laižydami skanėstus, varžybų dalyviai net nustebo, kad rytinių lietaus debesų neliko nė kvapo, o Lūšių pakrantę gaiviai glostė liepos vidurio saulė…

– Mes pasiekėm savo tikslą, – pasibaigus varžyboms šypsojosi Palūšės kaimo bendruomenės pirmininkas A. Gaidelis.  – Inicijavę renginį, parodėm, kad aktyviai ir sveikai leisti laiką gali ne tik jaunimas, bet ir vyresnio amžiaus žmonės. Be to, dviejose komandose žaidė tėvai su sūnumis. Tai rodo, kad gera patirtis ir vertybės tikrai yra perduodamos iš kartos į kartą. Žinoma, varžybų puošmena buvo žaismingas merginų pasirodymas, kuris ir išprovokavo daugiausia emocijų – profesionaliai žaidžiantys vaikinai ne tik plojo ir skandavo, bet ir pasimatymus po varžybų skyrė. Na, o tai, kad mūsų bendruomenės vyrų „rinktinė“ liko ketvirtoje vietoje, savotiškas laimėjimas – dabar visus metus turėsiu juos intensyviai treniruoti, kad kitąmet pirmininko taurė liktų šeimininkams, – kaip visada šmaikštavo Arvydas.  

Nuoširdžiai dėkojame už iniciatyvos palaikymą ir paramą, organizuojant pirmąsias Palūšės kaimo bendruomenės pirmininko taurės paplūdimio tinklinio varžybas, Ignalinos seniūnijos seniūnui Jonui Polito, Ignalinos kultūros ir sporto centrui, ypač Mantui Ilgūnui, Ignalinos visuomenės sveikatos biuro darbuotojoms, UAB „Namų fabrikas“ direktoriui Petrui Mačiuliui, už specialųjį prizą – Šarūnui Biručiui, aktyviems bendruomenės nariams, kurie ne tik stebėjo varžybas, bet ir patys su kamuoliu mankštinosi. Taip pat ačiū visiems, kurie patikėjo, kad kaimo bendruomenės organizuojamos varžybos gali būti rimtas renginys ir aktyviai dalyvavo, kovodami dėl Palūšės kaimo bendruomenės pirmininko taurės.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje