Skip to content

Apie mėlynių rinkimą šukomis

MI informacija

Mėlynės – vienos gausiausiai derančių Lietuvos uogų, mėgstamos žmonių ir daugelio miško gyventojų. Šiuo sunkiu metu neretam gyventojui uogos tampa ir pragyvenimo šaltiniu. Deja, ne visi uogautojai sąžiningai renka mėlynes. Jie naudoja įvairias mechanines rinkimo priemones, kurių plotis neretai viršija 30 cm, tuo sukeldami natūralų sąžiningai uogas rankomis renkančiųjų uogautojų pyktį.

Pastaruoju metu Ignalinos rajono aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai sulaukia daug uogautojų skambučių dėl uogavimo draudžiamais įrankiais. Skambinantys piliečiai nurodo ne tik uogavimo vietas, bet ir automobilių, kuriais atvykę nesąžiningi uogų rinkėjai, valstybinius numerius. Agentūros darbuotojai, reaguodami į nusiskundimus, vien per liepos mėnesį išaiškino 36 pažeidimus, susijusius su mėlynių rinkimu, naudojant draudžiamas mechanines priemones.

Pasiteiravus, kodėl uogautojai naudoja draudžiamas priemones uogoms rinkti, atsakymai visų buvo vienodi – šis būdas 5 kartus spartesnis už rinkimą rankomis, o per dieną uždirbti galima iki 150 Lt. Renkant mėlynes mechaninėmis priemonėmis, žalojami uogakrūmiai, jų šaknys (dažnai išraunamas ir visas krūmelis), taip natūraliai palaipsniui mažinamos mėlynių augimvietės, tuo pačiu ir būsimų sezonų derlius. 

Uogautojams verta priminti, kad mėlynes Lietuvoje galima rinkti tik rankomis. Mechaninius įtaisus, „šukas“ naudoti draudžiama.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje