Skip to content

Protestas prieš VAE. Vienas baidare – iš Dringio į Klaipėdą

MI informacija

Kas nežino, kad iš Palūšės be vargo galima nuplaukti į Baltijos jūrą. Tai buvo įrodyta ir pernai, aštuonirkle valtimi iš Palūšės nuirklavus į Nidą. Šiemet panašų žygį, tik vienas, ryžosi pakartoti neabejingas ekologijai ir „žaliam“ gyvenimo būdui, projekto „Green Future 2012“ idėjos autorius ir organizatorius Artūras Chomentauskas. Jis pasiryžo perplaukti baidarėmis per visą Lietuvą, nuo Dringio ežero iki Klaipėdos.

Keliautojas ne tik siekia atkreipti dėmesį į „žaliosios“ energetikos poreikį, bet ir nori išbandyti save laukinėje gamtoje. Projekto tikslas – išreikšti aiškią pilietinę iniciatyvą dėl Lietuvos energetikos kurso ir ateities vizijos, kuri šiuo metu yra sprendžiama be mūsų visų – Lietuvos piliečių – valios ir nuomonės. Tai yra idėjinis žygis prieš atominės energetikos planus Lietuvoje ir dabartinę politikų paskubomis ir beatodariškai primestą energetinės nepriklausomybės strategiją. Autoriaus nuomone, ši strategija turėtų būti persvarstyta, atsižvelgiant į perspektyvias ir naudingesnes mūsų šaliai alternatyvas bei visų šalies piliečių nuomonę.

Žygio maršrutas iš pradžių drieksis rajono ežerais (per Dringį, Dringykštį, Lūšius, Šakarvus), vėliau Žeimena, Nerimi, Nemunu ir, pagaliau, vienu didžiausiu Lietuvos vandens turtų – Kuršių mariomis. Bendras maršruto ilgis – daugiau nei 550 km plaukiant vandeniu. Šią tolimą distanciją A. Chomentauskas planuoja įveikti baidare per maždaug 2 savaites.

Pagrindinis projekto uždavinys – šią kelionę „realiu laiku“ nušviesti kuo platesnei publikai. Žygio metu keliautojas ruošiasi kasdien pildyti kelionės įspūdžių, dienos nuotykių ir įdomių pastebėjimų dienoraštį. Visa ši medžiaga, kartu su nuotraukomis bus „transliuojama“ viešai per projekto svetainę, žygio Facebook puslapį bei per projektą remiančius informacinius žiniasklaidos kanalus.

Kelionės metu vyras taip pat bus „apsiginklavęs“ filmavimo įranga, kuria pats filmuos savo kelionę, kasdienybę ir kitus svarbius momentus. Filmavimo formatas – „self-reality“ dokumentika (atitikmuo: National Geographic TV laidų serija „Alone in the Wild“, taip pat – filmas „Blair Witch Project“). Tokio formato laidos Lietuvoje kol kas dar nebuvo – juolab, Lietuvoje nėra daug galimybių tokį formatą pritaikyti. Būtent tokio plaukimo ir kelionės scenarijus yra labiausiai tinkamas šią kelionę nušviesti labai įdomiu dokumentikos formatu.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje