Skip to content

Ašarinės dujos – ne ta priemonė…

MI informacija

Penktadienį rašėme, kaip didžiojoje „Maximoje“, kad atsikratytų nepageidaujamo pirkėjo, apsauginis neįgalų vyrą (be kojos) ištempė iš parduotuvės, jam papurškė ašarinių dujų į akis ir apakintą žmogų su ramentais paliko gulėti prie parduotuvės. Kiti pirkėjai žmogui iškvietė greitąją pagalbą. Atvykę medikai praplovė akis ir neįgalųjį parvežė į namus. Medikus ir nukentėjusįjį – 65-erių ignalinietį Bronių Gasiūną – mes apklausėme, jų nuomones išspausdinome. Kadangi vietinės „Maximos“ direktorė ir darbuotojai su žiniasklaida tiesiogiai nebendrauja (jiems uždrausta), apie šį incidentą informavome UAB MAXIMA LT tinklo atstovę ryšiams su visuomene Olgą Malaškevičienę ir paprašėme pakomentuoti šią situaciją. Ištyrusi įvykį, ji atsakymą MI atsiuntė, kurį ir spausdiname.

„Šios Ignalinos parduotuvės kolektyvas jau seniai pažįstą šį asmenį, kuris mėgsta užsukti į parduotuvę ir priekabiauti tiek prie mūsų darbuotojų, tiek prie klientų, iš kurių reikalauja išmaldos. Tos dienos filmavimo įraše matyti, kad pilietis stumdo klientus ir kitaip bando atkreipti jų dėmesį. Parduotuvės darbuotojai teigia, kad ant jų buvo šaukiama, vartojami necenzūriniai žodžiai, klientams buvo grasinama susidorojimu, jeigu neduos pinigų. Liudininkų teigimu, žmogus buvo neblaivus, nuo jo sklido aitrus alkoholio kvapas. Net kelis kartus apsaugos darbuotojų išprašytas iš parduotuvės, jis vėl grįždavo.

Apie 19.10 val. kasininkės prašymu apsauginis vėl bandė išprašyti jį iš parduotuvės patalpų. Išėjus į lauką, pilietis apsauginį užsipuolė su ramentu, sudavė į šoną. Tuomet apsaugos darbuotojas besigindamas panaudojo pipirines dujas – momentinę priemonę, kuri nesukelia ilgalaikių sveikatos sutrikimų. Apsauginis paliko jį sėdintį prie parduotuvės, atsirėmus į sieną. Jau kitą rytą tas pilietis vėl atvyko į parduotuvę“.

Nuo redakcijos

Žinoma, nepateisiname tokio B. Gasiūno elgesio. Kiekvienas žmogus savitas, skirtingas, kiekvieno elgesį diktuoja jo gyvenimiška situacija. Šis žmogus neįgalus, darbe netekęs kojos, gal tokį jo elgesį diktuoja ši jo bėda? Turbūt skaudu ir apmaudu matyti viskuo pertekusias parduotuves, o pirkti, ko nori, neišgali, nes pensijos skanesniam kąsniui neužtenka. Tačiau ir tai nepateisina tokio žmogaus elgesio.

Antra vertus, koks bjaurus pirkėjas bebūtų, pagal žinomą aksiomą – jis visada teisus. Ir naudoti ašarines dujas prieš neįgalų žmogų ir dar būrio pirkėjų akivaizdoje – ne ta priemonė. Mes gi ne kokiame Zanzibare gyvename. Mąstom toliau. Kas tas dujų balionėlis, gal tokiems „kietiems“ apsauginiams po „kalašnikovą“ išdalinkim, tuomet tvarka tikrai bus! Yra policija, parduotuvė viską filmuoja (tad įrodymų netrūksta), tai ir atiduokim tokius gasiūnus teisėtvarkai, o ne renkim jiems linčo teismą visų (ir vaikų) akivaizdoje…

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje