Skip to content

Ignalinos mineralinis vanduo jau aprobuotas

MI informacija

Liepos 17 d. Lietuvos geologijos tarnyba aprobavo Ignalinos mineralinio vandens vandenvietės (gręžinio Nr. 50423) eksploatacinius išteklius. Šioje vandenvietėje, esančioje vakariniame Ignalinos miesto pakraštyje, netoli Gavio ežero, pirmosios (senosios) miesto gėlo vandens vandenvietės teritorijoje yra vienas gręžinys. Jis išgręžtas ordoviko-kambro vandeningame sluoksnyje, kuris slūgso 445–458 m gylyje ir yra suklotas iš šviesiai pilko įvairiagrūdžio (vidutinio ir smulkaus) smiltainio.

Hidrologinius tyrimus požeminio mineralinio vandens eksploatacinių išteklių įvertinimui atliko UAB „Vilniaus hidrogeologija“. Tyrimų metu nustatyta, kad produktyviojo vandeningojo sluoksnio vandens pratakumo koeficientas siekia 10–13 m2/dienai, vidutinė nuogulų filtracijos koeficiento vertė – apie 1m/d. Vandenvietėje išžvalgytas požeminis vanduo yra natrio chloridinės sudėties sūrymas, o jo bendroji mineralizacija – apie 53,6–59,9 g/l.

Vandens įvertinimo išvadoje nurodoma, kad pagal šiuo metu turimus rodiklius vanduo tenkina reikalavimus ir gali būti pripažintas natūraliu mineraliniu vandeniu. Iš vandenvietės galima išgauti iki 100 m3/d vandens (sūrymo) per parą. Itin didelio druskingumo mineralinis vanduo bus naudojamas gydymo tikslais Ignalinoje, plėtojant sanatorines paslaugas – masažinėse voniose bei jį sumaišius su gydomuoju purvu – aplikacijoms atlikti, taip pat sporto ir pramogų centre šiuo vandeniu bus užpildoma sūkurinė vonia. Ignalinos rajono ligoninė reabilitacinėms procedūroms jau pradėjo naudoti gydomąjį purvą (durpes).

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje