Skip to content

Kada olimpiadose pamatysime ir Ignalinos plaukikus?

Jau pirmosiomis Londone vykstančios Olimpiados dienomis Lietuvos ir viso pasaulio plaukimo specialistus bei šios sporto šakos mėgėjus, visą sportinę pasaulio bendruomenę nustebino staigiu šuoliu į plaukimo elitą pakilusi pati jauniausia Lietuvos olimpiečių rinktinės dalyvė penkiolikmetė Rūta Meilutytė, laimėjusi moterų 100 m plaukimo varžybas krūtine ir laimėjusi aukso medalį. Jo siekdama, Rūta pasiekė Europos rekordą, o visoms pripažintoms pasaulio plaukikėms nepaliko jokių vilčių. Lietuvė užtikrintai laimėjo ir atrankinį, ir pusfinalio, ir finalinį plaukimą.

Po tokios šios mergaičiukės fantastiškos pergalės, mūsų akys iš karto nukrypo į Ignalinos plaukikus, savo amžiaus grupėse jau skinančius laurus tiek šalies, tiek tarptautiniuose turnyruose ir čempionatuose. O ignalinietė Dovilė Mikoliūnaitė jau yra patekusi ir į šalies rinktinę, jai visai nedaug pritrūko, kad taip pat startuotų Londone. Kaip vertina Rūtos auksinius yrius, kokios galimybės, kad kitoje 2016 m. Olimpiadoje Brazilijoje išvysime ir plaukikus iš Ignalinos? To paklausėme rajono plaukikų trenerį Eugenijų Rakitiną. Jis atostogauja, iš Ignalinos išvykęs, tad jį kalbinome telefonu.

– Visi mano auklėtiniai buvo prigludę prie televizorių ekranų ir su pasigėrėjimu stebėjo lietuvaitės startus nuo pat jų pradžios iki pergalingos pabaigos. Būsimos olimpinės čempionės startus Lietuvos jaunųjų plaukikų varžybose teko stebėti dar tada, kai jai buvo vos dešimt metų. Jau tuomet ši gabi kaunietė atkreipė trenerių dėmesį į jos sparčiai augančius rezultatus ir teigė, kad Lietuvoje auga talentinga plaukikė, kuri netolimoje ateityje gali pasiekti svarių rezultatų tarptautinėje arenoje. Taip ir atsitiko. Bet kai ji Londone iškovojo aukso medalį jau dabar, dar tik savo karjeros pradžioje, esu sužavėtas. Tai puikus ir neįkainojamas pavyzdys jauniesiems plaukikams, taip pat ir ignaliniečiams, – sakė E. Rakitinas.

Kalbėdamas apie jo auklėtinių galimybę pasiekti tokių aukštumų, E. Rakitinas sakė, kad tai priklauso nuo daugelio faktorių: pačių plaukikų pastangų, jų tėvų ir rėmėjų dėmesio. Per pastaruosius šešerius metus, kai jis pradėjo treniruoti jaunuosius ignaliniečius, tarp jų išryškėjo augantis D. Mikoliūnaitės talentas, kuri jau įvykdė plaukimo sporto meistrės normatyvą ir gana per trumpą laiką spėjo laimėti daugelį respublikinių bei tarptautinių varžybų, pateko į stipriausių Lietuvos plaukikių rinktinę.

– Jeigu šešiolikmetė Dovilė ir toliau taip aktyviai treniruosis, tai turi visas galimybes po ketverių metų taip pat patekti į Olimpinias žaidynes. Sparčiai progresuoja ir kiti, dar visai jauni, plaukikai, kaip Sara Aškinytė ir Erikas Kapočius. Jaunieji ignaliniečiai jau drąsiai kovoja su senas tradicijas turinčiais kauniečiais, šiauliečiais ir vilniečiais, – sakė treneris.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje