Skip to content

Vėtra draskėsi tarsi pasiutęs šuo

Škvalai paprastai išeina „pasivaikščioti“ siaurais ruožais. Nusiaubia Petro daržą, o už tvoros esančiame Jono darže nė žolės nenulenkia. Belieka džiaugtis, kad pirmadienio pavakario vėtra mūsų kraštą pasiekė ne tokia pikta ir nuožmi, kaip pajūryje, kur kai kuriuos daiktus, „pavogusi“ Palangoje, nunešė net į Šventąją (už 10 km), o Nidoje nuo žemės paviršiaus šlavė visas lauko kavines.

Žaibo kirtis

Liepos 30 d. apie 17.52 val. Gaurelių k. (Ignalinos sen.) audros metu žaibas taikiniu pasirinko V. B. daržinę. Atvykus Ignalinos ir Švenčionių ugniagesiams, daržinė degė atvira liepsna. Buvo nutiesta magistralinė 80 m linija nuo dirbtinio telkinio. Teko traukti ir nuo lietaus pažliugusioje pievoje įklimpusį gaisrinį automobilį. Visai sudegė daržinė ir jame buvę ūkio padargai bei kitas turtas: motociklas „Ural“ su priekaba, apie 20 m3 malkų, sandėliuotos statybinės medžiagos. Daržinė medinė, stogas dengtas šiferiu.

Po žaibo smūgio iš daržinės Gaureliuose liko tik degėsių krūva.
„Kai užslinko debesis ir visai aptemo, išjungiau TV antenas, elektrinius prietaisus ir sėdėjau virtuvėje. Staiga pokštelėjo ne itin garsus, bet kažkoks keistas garsas, tarsi kas galingu botagu pliaukštelėjo. Apsidairiau, namuose – viskas gerai. Lietus lauke pliaupė kaip iš kibiro. Kai jis baigėsi, išėjau į lauką. Žiūriu – daržinė liepsnoja…“, – pirmadienio popietės įvykį prisiminė šeimininkas.

Liepsnos būta tokios kaitrios, kad išsilydė motociklo variklis, deformavosi net plūgų ir akėčių geležis, ant šalia esančios obels liko kabėti… kepti obuoliai. Pasak šeimininko, daržinė ir jame laikytas turtas buvo apdrausti.

Virto medžiai

Po žaibo smūgio iš daržinės Gaureliuose liko tik degėsių krūva.
Šis gaisras – ryškiausias pirmadienio pavakario audros pėdsakas. Tąkart ji dar prikrėtė ir kitokių eibių. Kai kur Ignalinoje, Bėčiūnuose ir kitur daržus kapojo pupos dydžio ledai, prieš škvalo sūkurius neatsilaikė vaisiais apkibę obelys, kiti medžiai, stogai. Vėjas daug žalos pridarė „Žuvėdros“ kavinei. Nuplėšė nemažai stogo dangos (apie 60 m2), aplink nulaužė ar išvertė kelias pušis.

Medžiai virto prie LESTO rajono skyriaus, prie savivaldybės, Ignalinos darželio–mokyklos, Liaudies ir Laisvės gatvėse. Kaip po karo atrodo pušynas kitoje Paplovinio ežero pusėje aplink ten esančią vienintelę Ramanauskų sodybą. Ramutiškės k. kaip degtukas pusiau perlaužtas šimtametis beržas krisdamas nutraukė elektros laidus, Kaniūkuose medis buvo nuvirtęs ant namo stogo skliauto. Daug pušų vėtra nuniokojo miesto

Išversta eglė prie LESTO rajono skyriaus
kapinėse ir ypač šalia jų. Seniūnas Valentinas Rumbutis paprašė Miškų urėdijos pagalbos, pasiuntė savo žmonių ir išvartas kaip mat sutvarkė. O prie savivaldybės nuvirtus didelei liepai, šalindamas ją seniūnas pats dirbo rankoves pasiraitojęs. Daug kur rajone gyventojai po vėtros buvo likę be elektros. Ignalinoje ir kitur yra išdaužytų langų.

Vienur nuvirtusius medžius tvarkė seniūnijos ir gyventojai, kitur – ugniagesiai gelbėtojai. Vasara, persiritusi per savo pusiaujo slenkstį, dar žada karščių, o tuomet ir škvalų sulauksime. Tad laikykimės…

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje