Skip to content

Visaginas iškilmingai išlydėjo savo olimpietį

MI informacija

 

Rugpjūčio 3 d. prie Visagino savivaldybės administracijos pastato įvyko garsaus Visagino sportininko Jevgenijaus Šuklino iškilmingos palydėtuvės į XXX vasaros Olimpines žaidynes, vykstančias Londone.

Šventiniame renginyje dalyvavo Visagino merė Dalia Štraupaitė, mero pavaduotoja Elena Čekienė, daugkartinis Europos baidarių ir kanojų čempionas Jevgenijus Šuklinas, pirmasis olimpiečio treneris Vasilijus Suchorukovas, savivaldybės administracijos ir Visagino sporto centro atstovai, Visagino gyventojai.

Jevgenijus Šuklinas – Lietuvos baidarininkas, daugkartinis pasaulio čempionatų prizininkas: 2006, 2007, 2009 m. pasaulio čempionatų bronzos medalių laimėtojas, Europos čempionatuose 2006 ir 2009 laimėjęs bronzos, 2008 – sidabro, o 2007 ir 2010 m. – aukso medalius.

Rusijoje gimęs boksininko ir greitojo čiuožimo atstovės sūnus nuo 3-ejų metukų gyvena Visagine. Vaikystėje bandė kovines sporto šakas, o nuo 10-ties metų irkluoja, kaip ir daugelis Visagino vaikų. Prieš 16 metų paėmęs irklą į rankas, Jevgenijus užsibrėžė tikslą – tapti olimpiniu čempionu. Treniruočių nesustabdė nei 20 laipsnių šalčio, nei sporto pasaulio oficialių asmenų dėmesio stoka. Lėšų nuvykti treniruotis į neužšąlančius ežerus nebuvo, tad teko treniruotis neužšąlančiuose Drūkšiuose, nors trukdė srovės ir sūkuriai. Bet jau treji metai, kai atominė „nebešildo“ vandenų, todėl čia treniruotis nebegali. Užsieniečiams tokios sąlygos sukelia juoką, o Jevgenijui ugdė kovingumą.

Kelialapį į olimpines žaidynes iškovojo pernai rugpjūtį pasaulio čempionate С-1 klasėje, 200 m distanciją įveikęs per 39,819 sekundės ir užėmęs penktąją vietą.

Sportas nesutrukdė vaikinui įsigyti aukštojo išsilavinimo. Jis – M. Romerio universiteto magistrantas, nevedęs. Laisvalaikio pomėgiai – rusiškas biliardas, akustinė gitara, boksas.

Iškilmingos ceremonijos metu Visagino merė D. Štraupaitė Jevgenijui įteikė simbolinį lauknešėlį, kuriame buvo žiupsnelis Lietuvos žemės, kad ji tolimuose kraštuose primintų tėvynę, kad išėjusieji nepamirštų – kas jie ir iš kur, kad garbingai sugrįžtų namo. Įteiktas ir juodos lietuviškos duonos kepalas, kad teiktų stiprybę ir galią, kad duotų jėgų ir tvirtybės, taip pat lietuviško aukso gabalėlis – gintaras, kuris turi magiškų galių, saugo nuo blogio ir piktų akių. Ir, žinoma, mūsų trispalvė, kuri įkvepia pergalei ir suteikia jėgų sunkiausią sportinių kovų akimirką.

Mero pavaduotoja E. Čekienė palinkėjo Jevgenijui galingos pergalės, tikėdama, kad nuoširdūs  linkėjimai padės jam Londone. „Taip sutapo, kad rugpjūčio 10 d. – Visagino miesto gimtadienis ir ši diena bus itin svarbi ne tik Jevgenijui, bet ir mums visiems, nes rugpjūčio 10 d. pusfinalis, o kitą dieną – finalas“, – sakė mero pavaduotoja.

Kanojininkas J. Šuklinas išvyko į Olimpines žaidynes ginti ne vien savo, bet ir Lietuvos garbės. Jam teks pademonstruoti savo drąsą ir ištvermę, ryžtą ir kovingumą. Visas Visagino miestas tiki sportininku ir linki jam kuo didžiausio pasisekimo. Sėkmė ir pergalė kartais tokios įnoringos… Bet mes turime slaptą viltį, kad Lietuvos himnas Londone rugpjūčio 11-ąją, finalo dieną, suskambės.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here