Skip to content

168 valandos

Paulius GRITĖNAS

Pastaroji savaitė lepino mus ne tiek malonia vasariška šiluma, kiek gausiu lietumi ir žaibais. Ir nors apniukęs dangus bei šąlančios naktys vis labiau primena, kad vasaros laikas nenumaldomai senka ir jau neužilgo sulauksime spalvingo rudens, bet vasariški karščiai ir aistros nesibaigia Londono olimpinėse žaidynėse, kur įkvėpti Rūtos Meilutytės triumfo dar porą medalių mums padovanojo kovinių sporto šakų atstovai – imtynininkas Aleksandras Kazakevičius, net ir gerokai apdaužytas, sužeista akimi vos matydamas, sugebėjęs išplėšti Lietuvai bronzą, bei boksininkas Evaldas Petrauskas, kuris dar gali pakovoti ir dėl aukso. Nemažiau aistrų ir vis sparčiau įsibėgėjančioje Lietuvos Seimo rinkimų politinėje kampanijoje, kurioje tradiciškai netrūksta kuriozų ir absurdo.

Nors ši savaitė ir padovanojo nemažai olimpinio džiugesio, bet tenka guostis ir dėl kelių nemenkų nusivylimų. Turbūt daugelis tikėjosi medalių iš puikiai startavusios mūsų septynkovininkės Austros Skujytės, tačiau šįkart jai, kaip ir Lietuvos sporto legendai, disko metikui – Virgilijui Aleknai – teko tenkintis ketvirtąja vieta. Nežinia, ar dopingo komisijos patikros iš tikrųjų taip sujaukė Austros pasiruošimo paskutinei dienai planus, tačiau sąmokslo teorijų gerbėjai gavo peno kalbėti, kad ir vėl mus skriaudžia stipresnės valstybės. Ramina tik tai, kad bokso ringe ar ant tatamio juos galime nuskriausti ir mes. Nepradžiugino šįkart ir krepšininkai, visąlaik patekdavę bent į olimpiados pusfinalį, kurių ketvirtfinalio rungtynės su Rusija atspindėjo visą šių metų žaidimo braižą – chaoso ir individualių veiksmų buvo daugiau nei tradicinio lietuviško komandinio žaidimo. Galime guostis bent tuo, kad ir vėl pavyko sėkmingai kibti į atlapus JAV Svajonių komandai. Amerikos sporto žurnalistai ypatingai pabrėžė lietuvių grėsmę ir gyrė mūsų puikią krepšinio mokyklą, tačiau pagyros neguodžia – medalių užsikabinti šiemet jau nepavyks…

Kol olimpinės žaidynės vis labiau juda link sekmadienį vyksiančios uždarymo ceremonijos, Lietuvoje vis daugiau kalbama apie būsimus Seimo rinkimus. Kaip ir buvo galima tikėtis, juose netrūks aršios kovos, ypač vienmandatininkų rinkiminėse apygardose. Panevėžyje jau senokai buvo galima matyti trintį ir net atviras konflikto žiežirbas konservatorių gretose. Ypač tai pasijuto, kai į Seimą išėjęs buvęs Panevėžio meras Vitas Matuzas bandė susigrąžinti savo įtaką mieste, ribodamas dabartinio mero Vitalijaus Satkevičiaus veiksmus. Paskutiniu lašu V. Satkevičiaus kantrybės taurėje tapo praėjusią savaitę V. Trofimovo teisėsaugos institucijoms ir prezidentūrai išsiųsta informacija apie mero komandoje įdarbintus tinkamo išsilavinimo neturėjusius patarėjus. Meras pripažįstą klaidą, bet ruošiasi kerštui, kuris atves konservatorius į absurdišką situaciją: teisėsaugos pateiktų įtarimų finansinėmis machinacijomis slegiamas, tačiau konservatorių vis dar palaikomas (mat yra artimas A. Kubiliaus rato žmogus) V. Matuzas susikaus toje pačioje rinkiminėje apygardoje su prasižengusiu dabartiniu Panevėžio vadovu V. Satkevičiumi (jaučiančiu nemažą Panevėžio vyskupijos palaikymą, mat yra išrūpinęs jai nemenko sklypo nuomą už juokingą kainą bei nevengdavęs giedoti šv. Mišių metu), kuris dėl konfrontacijos pasiruošęs net pasitraukti iš partijos. Vakar dėl V. Matuzo „dengimo“ pasipiktinimą išreiškė ir kelmiškis konservatorius Egidijus Ūksas, paraginęs partiją elgtis garbingai ir atsisakęs savo vietos sąraše. Atrodo, partijos viduje kyla maištas.

Dar smagiau Raseiniuose, kur miesto meras Remigijus Ačas ketina Seimo rinkimuose kautis su… savo žmona. V. Ačienė įsiregistravo pretendente į kandidatus Raseinių vienmandatėje apygardoje – ten pat, kur, kaip „Tvarkos ir teisingumo“ partijos kandidatas, Seimo nario mandato sieks jos vyras. Pats R. Ačas sako, kad situacija labai nesmagi ir bandoma ieškoti kompromisų, bet ar ne geriau būtų kompromisų ieškoti ne rinkimuose, o namuose?.. Ar tokia bus nauja praktika, kai susipykę vyras ir žmona įstos į skirtingas partijas ir kovos ne dėl įtakos sprendimams namų ūkyje, o visoje valstybėje? Galbūt taip ir teisinga, mat mes jau senokai valstybei esame posūniai ir podukros, kurie stebi, kaip garsiai rėkaujant ir kaltinant vienas kitą dalinamasis bendras turtas. Pats laikas skyrybas perkelti ir į valstybinį lygmenį …

Pabaigai – apie džiugius dalykus. Trečiadienį Kaune pagrobta penkerių metukų mergaitė buvo operatyviai surasta, jos pagrobimu įtariamas asmuo sulaikytas. Galima tik stebėtis, kaip neatsakingai pasielgė auklėtojos, išleidusios mažą vaiką su visiškai nepažįstamu asmeniu (beje, jau kalbama apie vaikų atsiėmimo kontrolės griežtinimą) ir džiaugtis, kad Lietuvos policija šįkart veikė tiksliai ir užtikrintai.

Ramaus ir saugaus savaitgalio!

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje