Skip to content

Ar darbuotojas turi teisę gauti atlyginimą grynaisiais pinigais?

MI informacija

– Jau seniai yra įprasta, kad darbuotojų atlyginimai yra mokami per banką į mokėjimo korteles. Taip yra ir mano darbovietėje darbdavys atlyginimui pervesti priverstinai siūlo atsidaryti sąskaitą banke. Aš esu vyresnio amžiaus žmogus, bankais nepasitikiu ir man toks atlyginimo mokėjimas yra nepatogus dėl įvairių priežasčių, todėl aš nenoriu turėti jokių reikalų su privačiais bankais ir pageidauju atlyginimą gauti grynaisiais pinigais.

Ar teisus darbdavys, atsisakydamas išmokėti atlyginimą grynaisiais, motyvuodamas, kad atlyginimas taip yra mokamas visiems darbuotojams, o vienam darbuotojui išimties nedarys ir atlyginimo grynaisiais nemokėsiantis?

Eugenijus GAŠČENKA

KOKIA YRA DARBO UŽMOKESČIO MOKĖJIMO TVARKA?

LR darbo kodekso 201 str. nustatyta, kad darbo užmokestis mokamas ne rečiau kaip 2 kartus per mėnesį, o jeigu yra darbuotojo raštiškas prašymas, – kartą per mėnesį. Konkretūs darbo užmokesčio mokėjimo terminai, vieta ir tvarka nustatomi kolektyvinėse arba darbo sutartyse.

IŠVADA

Apibendrinant tai, kas išdėstyta, nagrinėjamu atveju darytina išvada, kad Darbo kodeksas nenumato konkretaus darbo užmokesčio mokėjimo būdo, todėl numato darbdaviui ir darbuotojui galimybę susitarti, kokiu būdu darbuotojui bus mokamas darbo užmokestis, tai nustatant kolektyvinėje ar darbo sutartyse. Tai reiškia, kad jei kolektyvinėje ar darbo sutartyse nustatyta, kad darbo užmokestis mokamas išimtinai į darbuotojo sąskaitą banke, manytume, darbuotojas neturėtų teisės reikalauti gauti darbo užmokestį grynaisiais pinigais. Tuo tarpu, jei vienoje ar kitoje sutartyje numatyta darbuotojo teisė gauti darbo užmokestį grynaisiais pinigais, darbdavys privalo leisti darbuotojui tokia teise pasinaudoti.

Tačiau, jei kolektyvinėje ar darbo sutartyse darbo užmokesčio mokėjimo būdas visiškai nėra aptartas, manytume, kad darbuotojas turi teisę pasirinkti, kokiu būdu jam bus mokamas darbo užmokestis – grynaisiais pinigais ar pavedimu į banko sąskaitą.

Savo klausimus, pasiūlymus ar pastabas galite siųsti tiesiogiai šios rubrikos konsultantui elektroniniu paštu juristas.ignalina@gmail.com arba palikti klausimą paskambinę MI redakcijos telefonais (8~386) 52234, 53702 (po 18 val.).

Dėl privačios teisinės konsultacijos galite registruotis telefonu 8~624 83459. Anonimiškumas garantuojamas.

Laukiame Jūsų, mieli skaitytojai, klausimų!

Pastaba. Šiame straipsnyje išdėstyti bendrojo pobūdžio paaiškinimai aktualiu skaitytojams klausimu grindžiami 2012 m. rugpjūčio 8 d. Lietuvos Respublikoje galiojančiais teisės aktais. Šie paaiškinimai yra autoriaus nuomonė, kuri nepretenduoja į absoliučią tiesą ir negali būti naudojama oficialiuose teisiniuose ginčuose.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here