Skip to content

Ignalinos maratone lenktyniavo beveik 800 dviratininkų

Praėjusį sekmadienį Ignalinos vasaros estradoje jau vienuoliktą kartą buvo duotas startas tradicinio kalnų dviračių maratono taurės lenktynėms, kuriose dalyvavo beveik 800 dviratininkų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos. Kaip žinia, šių metų maratonas prasidėjo Druskininkuose, vėliau tęsėsi Vilniuje, Molėtuose. Iš Ignalinos jis persikels ir finišuos Anykščiuose, kur ir paaiškės visų penkių etapų nugalėtojai.

Praėjusio sekmadienio rytas nelabai svetingai sutiko lenktynininkus, nes gausiai lijo. Tad pagrindiniai maratono organizatoriai Arūnas Daugirdas ir Aurimas Bučelis pradžioje nerimavo, kad dėl prasto oro gali į lenktynes visi dviratininkai, kurie iš anksto buvo užsiregistravę, ir nesusirinkti,. Tačiau jų nerimas nuslūgo, nes greitai lietus aprimo ir į Ignalinos parką pradėjo plūsti įvairaus amžiaus dviračių sporto mėgėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei miestelių. Dar gerokai prieš startą jų susirinko pusšimčiu daugiau, negu pernai – beveik 800 dviratininkų.

Pagal tradiciją lenktynes pradėjo patys jauniausieji dviratininkai, kurių amžius neviršija 10 metų. Tarp jų į 1,5 km trasos startą stojo net dvimetis vilnietis Danielius Martinkėnas, kuriam lenktyniauti padėjo jo tėvelis. Tarp 55 lenktynininkų greičiausiai su ženkliu atotrūkiu nuo varžovų pirmas finišavo devynmetis anykštėnas Lukas Žukauskas. Jis pasigyrė, kad pernai Ignalinoje prieš pat finišą jį buvo aplenkęs kitas to paties miesto dviratininkas Gytis Mikoliūnas, kuriam buvo dešimt metų. Šįkart į lenktynes atvyko geriau pasirengęs, todėl rimtesnių varžovų neturėjo. Džiaugėsi Luko pergale ir jo mama Raimonda. Ne visiems jauniesiems dviratininkams pavyko įveikti nelengvą trasą vingiuotais parko takeliais be mamyčių ir tėvelių pagalbos, bet visų nuotaika buvo pakili. Tarp mergaičių ant aukščiausios garbės pakylos laiptelio atsistojo vilnietė Saulė Biginytė. Bet tarp lenktynininkų nesimatė ignaliniečių.

Be abejo, kad žiūrovai su dideliu susidomėjimu laukė pagrindinio maratono starto, kuriame išsirikiavo daugiau kaip 700 dviratininkų, tarp kurių buvo grupė Lietuvoje žinomų lenktynininkų, taip pat įvairaus amžiaus šios sporto šakos mėgėjų. Labiau patyrusiems dviratininkams reikėjo įveikti net 68 km trasą, o kitiems – perpus trumpesnę atkarpą ne tik parko takeliais, bet ir kalvotomis Ignalinos apylinkėmis, važiuojant asfalto keliukais bei žvyrkeliais. Prieš jų startą visiems dalyviams sėkmės palinkėjo rajono meras Bronis Ropė.

Pirmą kartą lenktynininkų laukė bene sunkiausias išbandymas, važiuojant naujai įrengtu dviračių taku, kuris driekiasi šalia Bokšto gatvės išilgai visos, vienos aukščiausių Ignalinos vietovių – Vilkakalnio kupros, nuo Švenčionių iki Budrių gatvių. Už šios vieno kilometro vingiuotos įkalnės įveikimą pirmojo dalyvio laukė savivaldybės įsteigtas specialus prizas. Po lietaus pažliugusius žvyrkelius ne visiems lenktynininkams pavyko sėkmingai įveikti. Gedo dviračiai, seko ištvermė. Tad net 55 dalyviams nepavyko pasiekti finišo. Tarp nelaimėlių buvo ir didžiasalietis Dainius Bielinis. Pernai analogiškose Ignalinos etapo lenktynėse jis tarp trylikamečių dalyvių buvo užėmęs antrąją vietą. Šį kartą jo dviratis sugedo ir jam neteko sėkmingai užbaigti lenktynių.

Tarp mūsų rajono 12 dviratininkų, 34 km maratone sėkmingiausiai lenktyniavo Kęstutis Šimkūnas, užėmęs 38 vietą. Artūras Grunda pasitenkino 51 vieta. Šeši ignaliniečiai išbandė jėgas ir 68 km varžybose. Geriausiai sekėsi Mykolui Mačiuliui, užėmusiam 47 vietą, tarp 160 dalyvių. Savo startu liko patenkintas ir nuolatinis ne tik šių, bet daugumos žiemos sporto varžybų nuolatinis dalyvis, LESTO klientų aptarnavimo centro vadovas Raimundas Guoga. Dar prieš startą jis sakė, kad būtų gerai patekti į šimtuką, bet jam pavyko užimti aukštesnę – 73-ąją vietą. Gaila, kad lenktynėse negalėjo dalyvauti daugkartinė šių lenktynių nugalėtoja ir prizininkė mūsiškė Ramunė Arlauskienė, kuri buvo išvykusi į svarbias orientacinio sporto varžybas. Bet gana sėkmingai ją pakeitė Diana Rasimovičiūtė, kuri savo amžiaus moterų lenktynėse užėmė trečiąją vietą. Ji į priekį praleido tik trijų etapų lyderę vilnietę Tatjaną Kaliakiną ir šių lenktynių nugalėtoją Kristiną Banevičiūtę.

Su įdomumu buvo laukiama, kuriam iš ilgiausio nuotolio dviratininkų pavyks pirmajam įveikti savivaldybės inicijuotą sunkiausią atkarpą naujai įrengtu dviračių taku. Tarp vyrų pirmas įkalnės viršūnėje įrengtą atžymą perkirto Elijus Čivilis, o tarp moterų – K. Banevičiūtė. Bet jų ir kitų lenktynininkų dar laukė antras 34 km ratas, tad nebuvo aišku, kam iš maratono elito dalyvių pavyks tapti Ignalinos etapo lenktynių nugalėtoju. Vis dėlto, tarp moterų K. Banevičiūtei pavyko išsaugoti lyderės poziciją, kuri finiše tik 6 sekundėm aplenkė po trijų etapų pirmavusią vilnietę T. Kaliakiną. Tarp vyrų Ignalinos maratono nugalėtoju tapo vilnietis Vytautas Kaupas, sugebėjęs aplenkti E. Čivilį ir trijų etapų lyderį panevėžietį Domą Maniką.

Po lenktynių vyko iškilmingas visų grupių dviratininkų prizininkų ir nugalėtojų apdovanojimas. Įvairių rėmėjų prizus ir dovanas jiems iteikė vienas iš maratono iniciatorių A. Daugirdas ir rajono meras B. Ropė. Buvo pagerbti ir vyriausiojo amžiaus lenktynininkai Jonas Viliūnas bei Lionė Makauskienė. Daug plojimų susilaukė ir ne pirmą kartą lenktynėse dalyvavęs didžiasalietis Algirdas Sekonas. Pasak maratono informatoriaus, šis dviratininkas į lenktynes paprastu dviračiu iš pat ryto atvažiavo iš Didžiasalio, o po to stojo į 34 km lenktynių startą ir jas užbaigė, nors iki finišo likus 15 km pradūrė galinę dviračio padangą. Tad jam pelnytai buvo įteiktas specialus entuziastingiausio dalyvio prizas. Prizas buvo įteiktas ir rajono merui, kuris nuolat domisi šiomis varžybomis ir jas remia.

Buvo nuoširdžiai padėkota ir kitiems rėmėjams bei maratono dalyviams, kurių dar laukia paskutinis etapas Anykščiuose.

Autoriaus nuotr.

Startuoja patys mažiausieji dviratininkai Jauniausias lenktynių dalyvis, dvejų metukų Danielius Martinkėnas su mama Aurelija po finišo Entuziastingiausio maratono dalyvio prizą laimėjęs didžiasalietis Algirdas Sekonas kartu su tos pačios gyvenvietės aštuntos klasės moksleiviu Dainiumi Bieliniu Savo įsipareigojimą patekti tarp šimtuko lenktynininkų su kaupu įvykdė ignalinietis Raimundas Guoga Duotas startas stipriausiųjų dviratininkų grupei Daugiausiai prakaito išliejo lenktynininkai, įveikdami naujojo dviračių tako beveik kilometro ilgio įkalnę Savivaldybės prizas, pirmai įveikusiai naujojo dviračių tako aukštumą, atiteko Kristinai Banevičiūtei Kitą savivaldybės įsteigtą prizą tarp vyrų rajono meras Bronis Ropė įteikė Elijui Čiviliui Iš ignaliniečių tarp moterų sėkmingiausiai startavo mūsų olimpietė ir geriausia rajono sportininkė Diana Rasimovičiūtė, užėmusi trečią vietą (dešinėje). Ant garbės pakylos – Ignalinos etapo lenktynių nugalėtojai  (viduryje – Vytautas Kaupas).
 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje