Skip to content

Padengus trūkumą, pardavėja nubausta tik už pačios savęs „pagrobimą“

Jonas BALTAKIS

Ignalinos vartotojų kooperatyvo Mielagėnų parduotuvės pardavėja Irena U. svetimame kromelyje buvo pasijutusi tarsi savame – per trejus darbo metus iššvaistė apie 30 tūkst. litų. Ėmė ne pinigais, o prekėmis, ėmė ir nešėsi namo, už jas nemokėdama. Vėliau atlikta revizija ir tyrėjai nustatys, kad taip dirbta nuo 2009-ųjų spalio 16-osios iki 2012-ųjų kovo 26-osios. Iššvaistymo faktas kaimo parduotuvėje paaiškėjo, kai Vartotojų kooperatyvo vadovybei kilo įtarimų, jog parduotuvėje trūksta pinigų. Šie įtarimai dar labiau sustiprėjo, kai šių metų sausį buvo pateikta ataskaita – lyginant su tuo pačiu metų laikotarpiu 2011-aisiais, parduotuvėje prekių likutis buvo padidėjęs 24 tūkst. Lt, nors apyvarta buvo sumažėjusi.

Kooperatyvo vadovybė nusprendė atlikti reviziją, apie tai informavo parduotuvėje dirbančias dvi pardavėjas. Kai į Mielagėnus atvyko komisija, viena jų buvo dingusi, jos buvimo vietos negalėjo nurodyti net artimieji. Reviziją auditoriams teko atidėti. Toliau viskas klostėsi kaip kokiame detektyve.

Po kelių dienų pradingusi pardavėja Irena U. atsirado ir kooperatyvo vadovybei pareiškė, kad buvo pagrobta nepažįstamų vyrų, kurie esą iš jos reikalavo pinigų. „Kadangi ji savo pinigų neturėjo, todėl savavališkai sausio mėnesį iš kasos neva paėmė 7, o vasarį – 8 tūkst. Lt, ir šiuos pinigus atidavė nepažįstamiems pagrobėjams“, – pardavėjos rašytą pasiaiškinimą pareigūnams citavo kooperatyvo direktorius Vladimiras Orlovas. Pasak jo, pardavėja taip pat nurodė, kad „savo reikmėms“ iš parduotuvės kasos paėmė 4,6 tūkst. Lt. „Ji raštiškai pasižadėjo per dvi savaites į įmonės sąskaitą įnešti 19,6 tūkst. Lt, tačiau Mielagėnų parduotuvėje atlikus reviziją paaiškėjo, kad parduotuvėje nustatytas daugiau kaip 33 tūkst. Lt trūkumas“, – sakė kooperatyvo direktorius. Mat į sumą buvo įskaičiuotos ir pirkėjų skolos, pardavėjos „įkirstos balkyje“ (daugiau kaip 2 tūkst. Lt).

Tačiau policijos tyrėjai nustatė, kad negalėdama sugrąžinti iššvaistytų pinigų, pardavėja ir sukūrė jos pagrobimo istoriją. Pasak V. Orlovo, kadangi iššvaistytą trūkumą Irena U. kooperatyvui grąžino, tyrimas dėl pinigų iššvaistymo kooperatyvo vadovų prašymu buvo nutrauktas, tačiau už melagingą pranešimą apie pagrobimą teko atsakyti. Teismas ją nubaudė viešaisiais darbais – ji įpareigota neatlygintinai visuomenės labui per mėnesį išdirbti po 20 val. Nemokamus darbus ji turės dirbti visus metus.

O kur Irena U. Buvo dingusi tas kelias dienas, kur ji lindėjo? Policijoje prisipažino, kad „tą visą laiką, kaip partizanė, slėpėsi miške“. Dėl pasisavintų pinigų pardavėja aiškino, kad jai nepakakdavo 700 Lt atlyginimo, todėl, norėdama išmaitinti savo vaikus, ji imdavo įvairius maisto produktus skolon. Irena U. maniusi, kad yra paėmusi prekių už maždaug 17 tūkst. Lt, bet po revizijos sužinojo, jog skola yra du kartus didesnė.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here