Skip to content

Rajone tvirčiau stovi ant kojų tik „Melekso“ statybininkai

Dar visai neseniai tarp rajono statybinių organizacijų geriausią materialinę bazę buvo susikūrusi UAB „Ignalinos statyba“, kurioje dirbo gausus statybininkų būrys, savo paslaugas teikiantys ne tik rajone, bet ir už jo ribų, net užsienyje – kaimyninėje Baltarusijoje. Bet bėgant metams, keičiantis šios organizacijos vadovams bei pagrindinių akcijų savininkams, jos prestižas pradėjo menkėti ir dabar sunku tikėtis, ar ateityje ši bendrovė atgaus turėtas pozicijas.

Pastaraisiais metais bene stabiliausiai dirba dar prieš 20 metų buvusioje Vidiškių melioratorių gamybinėje bazėje įsikūrusi „Melekso“ uždaroji akcinė bendrovė. Pasak jos ilgamečio ir energingo vadovo, rajono tarybos nario Rimanto Zigmanto, šis statybininkų kolektyvas pergyveno sunkius laikus. Dar visai neseniai palankiausių sezonų metu įmonėje dirbo beveik 200 įvairių specialybių statybininkų. Kai statybos pradėjo merdėti visoje Lietuvoje, teko ir šiai bendrovei susiveržti diržus ir vėl kantriai laukti geresnių laikų, ieškoti ir menkesnių užsakymų, kad išlaikyti kolektyvo branduolį ir patikimiausius darbuotojus bei vadovus. Nepaisant sunkių išbandymų, bendrovėje dar pavyksta išplėsti statybininkų kolektyvą iki 140 narių. Žiemos metu jų skaičius beveik perpus sumažėja. Tai natūralus reiškinys, nes nedidelės darbų apimtys išlaikyti didesnio kolektyvo narių skaičiaus neleidžia.

Bendrovės direktoriaus teigimu, galima pasidžiaugti, kad bendrovė svariai prisidėjo gražinant Ignalinos miestą restauruotais pastatais. Bendrovės statybininkai gražiai restauravo viešosios bibliotekos, poliklinikos, vaikų su negalia dienos globos skyriaus pastatus. Paplovinio ežero pakrantėje restauruotas buvęs „Gavaičio“ viešbutis. Dažnai keičiantis jo savininkams šio pastato restauracija šiuo metu merdi. Ignaliniečiai ir vidiškiečiai dėkingi „Meleksui“, kad dar pernai operatyviai ir gana per trumpą laiką paklojo šilumos tiekimo trasas. Ši bendrovė Vidiškėse įrengė miesto stadioną, šalia jo – krepšinio aikštelę bei teniso kortus. Meliksiečiai papuošė ir Ignalinos Kultūros centro išorę, dabar baigia įrengti muziejaus patalpas. Daug darbų atlikta tvarkant Paplovinio ežero pakrantę, kur įkurta vaikų žaidimų aikštelė ir atnaujinta Ignaliną puošianti skulptūra „Ignas ir Lina“. Baigiamas įgyvendinti kaimo vandentvarkos projektas. Šiuo metu bendrovė intensyviai dirba, rekonstruojant Ignalinos miesto vakarinės dalies gatves. Technikos priemones ir bendrovės darbininkus, paženklintus „Melekso“ emblemomis, galima kasdien sutikti ir kituose objektuose.

„Melekso“ direktorius R. Zigmantas – santūrus vadovas, nemėgstantis girtis kolektyvo pasiekimais. MI jis sakė, kad ir statybininko dieną žada pažymėti tik siaurame darbuotojų rate, nes nemėgsta triukšmingų, dar iš sovietmečio užsilikusių švenčių. Jo manymu, geriausiai dirbančius bendrovės narius galima pagerbti ir kitais būdais. O tarp jų yra nemažao žmonių, kurie to nusipelno už sąžiningą darbą. Ypač norisi nuoširdžiai padėkoti artimiausiems pagalbininkams ir atskirų barų vadovams, tarp kurių – Arvydas Matuza, Vidas Mačiulis, Vladas Šiaudinis ir kiti. Tik gero žodžio nusipelno jau į pensiją palydėti Robertas Rukšėnas, Romas Meilūnas, Aleksas Petrauskas. Stengiasi nuoširdžiai dirbti ir juos pakeitę darbuotojai.

Apie bendrovės ateitį jos direktorius taip pat neskuba prabilti. Jo įsitikinimu, statybininkų prestižas jau yra pastebimai sumenkėjęs, trūksta darbų. Galime sulaukti ir tokio meto, kai teks kviestis pagalbon net užsieniečius. Tokia jau dėl valdžios trumparegiškumo Lietuvoje įsivyrauja tvarka, kad saviškiai darosi nebereikalingi.

J. Baltakio nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje