Skip to content

Brakonieriai „dirba“ kiaurą parą

MI informacija

 

Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos pareigūnai rugsėjo pradžioje organizavo keletą reidų kiek neįprastu laiku – savaitgalį bei naktį.

Naktį iš rugsėjo 5-osios į 6-ąją Luodžio ežere pastebėti du piliečiai, iš medinės valties statantys draudžiamus žvejybos įrankius. Apie 8 val. buvo sulaikyti du aplinkosaugininkams gerai žinomi piliečiai – kaunietis D. A. ir mūsų rajono gyventojas S. K., kurie žvejojo draudžiamais ne mėgėjiškos žūklės įrankiais – viena 400 kabliukų ūda ir vienu statomu tinklu. Pažeidėjai, susitikę su aplinkosaugininkais džiūgavo, kad šįkart bent laimikis jų biznas – tik 3 unguriai, 1 karšis ir 1 ešerys. S. K. skirta 500 Lt administracinė bauda su pažeidimo padarymo įrankių ir plaukiojimo priemonės konfiskavimu, D. A. –  700 Lt bauda. Taip pat abiems pateikta 363,61 Lt pretenzija už žuvis dėl gamtai padarytos žalos.

Ankstyvą rugsėjo 12-osios rytą Gavio ežere sulaikyti vietos gyventojai V. K. ir J. S., neteisėtai žvejoję vienu tinklu ir 104 plūdurėliais. Siekiant išvengti atsakomybės dėl neteisėtai sugautų žuvų, sulaikymo metu brakonieriai bandė laimikį nuskandinti, tačiau nesėkmingai. Jiems surašyti ATPK protokolai, paimta valtis ir pažeidimo padarymo įrankiai. Už neteisėtą žvejybą bus skirtos administracinės baudos nuo 200 iki 700 Lt, už neteisėtai sugautas žuvis – 1 ungurį, 1 lydeką, 1 lyną ir 1 ešerį – pateikta 257,91 Lt pretenzija dėl gamtai padarytos žalos.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje