Skip to content

Aš pasiilgsiu tavęs, Paragvajau… (3)

MI informacija

Liepos 30-oji

„Paskutinė diena naujoje šeimynoje. Taip liūdna atsisveikinti, gera buvo su jais. Paskutinė diena savanoriavimo projekte. Vakar buvo baigiamoji ceremonija, gavome diplomus ir „Oskarus“. Aš buvau išrinkta draugiškiausia dalyve, – kaip gera žinoti, kad galiu suteikti žmonėms teigiamų emocijų.

Šiandien buvome mokykloje, atidarėme žaidimų aikštelę. Tiek laimingų vaikų veidų vienoje vietoje seniai nesu mačiusi. Visi jie labai bendraujantys ir stengiasi suprasti mūsų laužytą ispanų kalbą. Teko kelias valandas dalinti autografus, gerėtis vaikų pasirodymais, klausyti jų pasakojimų, matyti juos patenkintus ir laimingus žaidžiančius vietoje, kurioje prieš dešimt dienų buvo tik plynas laukas, o dabar stūkso spalvinga pilis, pilna supynių, žaidimų, suolelių…“

Liepos 31-oji

„Bėga paskutinės stovyklos dienos. Visų trijų projektų dalyviai vėl susirinkome kartu ir mėgaujamės tomis keliomis likusiomis akimirkomis. Gyvename nuostabioje vietoje su milžinišku baseinu. Kadangi šiuo metu orai yra pasakiški (dienomis apie 25 laipsnius, na, naktys vėsesnės, bet prisiminkime – čia žiema), tai jis labai praverčia. Vakar Paragvajuje buvo tradicinė Draugystės diena, keitėmės dovanėlėmis.

Šiuo metu aš galiu pasakyti tik viena: esu neprastai laiminga dėl to, kad atvykau čia ir turėjau galimybę išgyventi šiuos neapsakomus momentus, sutikti tiek nuostabių žmonių ir patirti,  kad ribos tarp tautų neegzistuoja tuo metu, kai visus vienija bendras tikslas. Ačiū likimui, kad išpildė mano svajonę aplankyti Pietų Ameriką su kaupu. Ir tikiu, kad aš čia dar grįšiu.“

Įdomūs faktai apie Paragvajų

* Pernai šalis atšventė 200-ąsias nepriklausomybės metines. Nors ji buvo deklaruota taikiu būdu, po pusės amžiaus kilęs karas su Brazilija ir Argentina buvo tragiškas: neminint daugybės patirtų nuostolių,  šalis neteko beveik visų suaugusių vyrų, todėl sakoma, kad Paragvajų atstatė moterys.

Paragvajuje buvo nutiestas pirmasis geležinkelis Pietų Amerikoje. Paradoksalu, tačiau dabar šioje šalyje traukiniai apskritai nevažinėja.

* Paragvajaus ir Brazilijos teritorijose veikia ilgą laiką buvusi didžiausia pasaulyje hidroelektrinė „Itaipu“. Tik 2012 m. Kinijoje buvo baigta statyti naujoji milžinė „Three Gorges Dam“.

* Vokiečių bendruomenė yra pati didžiausia užsieniečių bendruomenė šalyje.

* Penkioliktasis gimtadienis yra vienas iš svarbiausių įvykių paauglio gyvenime. Būtent šio gimtadienio vakarėlis, tiksliau, didžiulė puota, yra rengiama ištisus metus. Pagal paragvajietiškas tradicijas tai amžius, kada vaikinai tampa vyrais, o merginos – moterimis. Dar viena įdomi tradicija yra, jog šventės metu jubiliatės tėtis užmauna jai aukštakulnius batelius, ir tada ji turi šokti valsą su visais dalyvaujančiais vaikinais.

* Muzika ir paragvajiečiai – neatsiejami dalykai. Nepriklausomai nuo šeimos gaunamų pajamų, muzikinis centras su kuo geresnėmis ir stipresnėmis kolonėlėmis yra būtina interjero ir kasdieninio gyvenimo dalis.

 

Aš pasiilgsiu tavęs, Paragvajau…

Aš pasiilgsiu tavęs, Paragvajau… (2)

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here