Skip to content

Bus nustatytas Ignalinos mineralinio vandens amžius

MI informacija

Šių metų balandį Ignalinoje, šalia UAB „Ignalinos vanduo“ gamybinės bazės, buvo įrengtas 462 m gylio gręžinys mineraliniam vandeniui išgauti. Liepą Lietuvos geologijos tarnyba aprobavo mineralinio vandens vandenvietės eksploatacinius išteklius ir nustatė, kad vandenvietėje išžvalgytas požeminis vanduo yra natrio chloridinės sudėties sūrymas, o jo bendroji mineralizacija – apie 53,6–59,9 g/l. Iš vandenvietės galima išgauti iki 100 m3 sūrymo per parą.

Spalio 4 d. Ignalinos mineralinio vandens išgavimo vietoje lankėsi Lietuvos ir užsienio mokslininkai. Kaip sakė Vilniaus universiteto profesorius, habilituotas mokslų daktaras Robertas Mokrikas, buvo imami mėginiai pasaulinio masto projekto tyrimams atlikti. Į Ignaliną atvykę Estijos Talino ir Šveicarijos Berno universiteto atstovai ėmė mėginius, pagal kuriuos JAV bus atlikti tyrimai mineralinio vandens amžiui nustatyti. Spėjama, kad jis gali būti daugiau nei milijonas metų. Sudėtinga įranga per specialius filtrus buvo perpumpuotas tam tikras kiekis požeminio vandens ir iš jo išgaunamos dujos, kurių mėginiai taip pat bus tiriamai. Tyrimai gali trukti apie porą mėnesių.

Kaip minėjo geologas Neringas Šeirys, Ignalinos gręžinys mokslininkus domina ir kitu aspektu. Iš kelis mėnesius vykusių stebėjimų nustatyta, kad čia gali būti išgaunamas ne tik labai didelio druskingumo sūrymas, kuris bus naudojamas gydomosioms vonioms ir kt., bet ir mažos mineralizacijos vanduo, tinkantis gerti. Manoma, kad toks neįprastas vandens išgavimas yra dėl persidengiančių požeminių vandeningų sluoksnių.

Autorės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje