Skip to content

Ar galima atgauti už viešbutį sumokėtą avansą?

MI informacija

– Buvau susiplanavusi atostogauti rudenį Palangoje. Liepos mėnesį sumokėjau už viešbučio rezervaciją 1000 litų avansą. Neseniai mane atleido iš darbo ir nebenoriu vykti atostogauti, nes dabar man tai per brangu ir turiu kitų nenumatytų išlaidų. Ar galiu susigrąžinti už viešbutį sumokėtus pinigus?

Eugenijus GAŠČENKA

APGYVENDINIMO SUTARTIES SUDARYMO MOMENTAS

Vadovaujantis LR civilinio kodekso (toliau – CK) 6.162 str. 1 dalimi, apgyvendinimo sutartis tarp viešbučio ir vartotojo laikoma sudaryta nuo viešbučio rezervacijos patvirtinimo gavimo momento.

VIENAŠALIŠKAS PASLAUGŲ SUTARTIES NUTRAUKIMAS

Klientas turi teisę vienašališkai nutraukti sutartį, nepaisydamas to, kad paslaugų teikėjas jau pradėjo ją vykdyti. Šiuo atveju klientas privalo sumokėti paslaugų teikėjui kainos dalį, proporcingą suteiktoms paslaugoms, ir atlyginti kitas protingas išlaidas, kurias paslaugų teikėjas, norėdamas įvykdyti sutartį, padarė iki pranešimo apie sutarties nutraukimą gavimo iš kliento momento (CK 6.721 str. 1 dalis).

Pažymėtina, kad protingomis paslaugų teikėjo išlaidomis laikomos tik tiesioginės su paslaugos suteikimu susijusios išlaidos, kurias paslaugų teikėjas turi pagrįsti ir įrodyti.

Svarbu ir tai, kad vartotojas, nutraukdamas apgyvendinimo sutartį (šiuo atveju rezervaciją), turi teisę atgauti ne tik sumokėtą avansą, kuris mokamas rezervuojant viešbučio kambarį, bet ir visą sumokėtą pinigų sumą, jei vartotojas sumokėjo iš anksto pilną sumą už apgyvendinimo paslaugas, kuriomis negali ar nenori naudotis.

IŠVADA

Apibendrinant tai, kas išdėstyta, nagrinėjamu atveju darytina išvada, kad sumokėjus už viešbučio rezervaciją avansą, laikytina, kad buvo sudaryta paslaugų sutartis, todėl ji galioja abiem sutarties šalims.

Tačiau jei nenorite ar negalite naudotis apgyvendinimo paslaugomis, turite teisę vienašališkai nutraukti šią sutartį ir reikalauti iš kelionių agentūros grąžinti ne tik sumokėtą avansą, bet ir visą sumokėtą pinigų sumą. Pastebėtina, kad Jums vienašališkai nutraukus paslaugų teikimo sutartį, paslaugų teikėjas turi teisę reikalauti sumokėti dėl to patirtus protingus nuostolius.

Savo klausimus, pasiūlymus ar pastabas galite siųsti tiesiogiai šios rubrikos konsultantui elektroniniu paštu juristas.ignalina@gmail.com arba palikti klausimą paskambinę MI redakcijos telefonais (8~386) 52234, 53702 (po 18 val.).

Dėl privačios teisinės konsultacijos galite registruotis telefonu 8~624 83459. Anonimiškumas garantuojamas.

Laukiame Jūsų, mieli skaitytojai, klausimų!

Pastaba. Šiame straipsnyje išdėstyti bendrojo pobūdžio paaiškinimai aktualiu skaitytojams klausimu grindžiami 2012 m. spalio 12 d. Lietuvos Respublikoje galiojančiais teisės aktais. Šie paaiškinimai yra autoriaus nuomonė, kuri nepretenduoja į absoliučią tiesą ir negali būti naudojama oficialiuose teisiniuose ginčuose.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here