Skip to content

Kviečiame skiepytis nuo gripo

MI informacija

Gripas yra virusinė kvėpavimo takų liga, pasireiškianti karščiavimu, raumenų skausmu, galvos ir gerklės skausmais, sausu kosuliu, silpnumu. Rečiau būna sloga, akių skausmai, akių jautrumas šviesai. Gripu galima užsikrėsti nuo užsikrėtusio ar sergančio žmogaus. Todėl būtina vengti sąlyčio su sergančiu žmogumi, dažnai vėdinti patalpas. Prasidėjus gripo sezonui, nereikėtų be svarbios priežasties lankytis viešose žmonių susibūrimo vietose. Pajutus minėtus simptomus, būtina kreiptis į gydytoją, nereikėtų eiti į darbą, leisti vaikų į ugdymo įstaigas. Ignoruodamas ligą, žmogus tampa potencialiu užkrato šaltiniu.

Pagrindine ir labai efektyvia gripo specifinės profilaktikos priemone Pasaulio ir Lietuvos sveikatos organizacijos pripažįsta skiepus. Skiepai yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų: pneumonijos, bronchito, ausų uždegimo, sinusito, lėtinių ligų paūmėjimo ir kitų. Skiepijama būtent šiam, 2012–2013 metų, gripo sezonui adaptuotomis vakcinomis.

VšĮ Ignalinos rajono poliklinikoje gauta 2012–2013 m. gripo vakcina. Nemokamai skiepijami asmenys, kurie priklauso šioms grupėms:

  • nėščiosios;
  • vyresni nei 65 metų amžiaus asmenys;
  • asmenys iki 65 metų amžiaus, sergantys lėtinėmis širdies-kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;
  • asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose;
  • sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Priklausantys išvardintoms rizikos grupėms asmenys turi susimokėti tik už injekcijos atlikimą. Paslauga kainuoja 6 litus 20 centų. Mokama vakcina kainuoja 24 litus 10 centų. Taip pat reikia sumokėti 6 litus 20 centų už injekciją. Visi norintys pasiskiepyti nuo gripo kviečiami kreiptis į Ignalinos rajono polikliniką pas savo šeimos gydytoją.

Išsamesnė informacija teikiama tel. (8~386) 53531.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje