Skip to content

Rinkimai baigėsi, rinkimai tęsiasi…

Jonas BALTAKIS

Baigėsi didysis rinkimų vajus. Aistros dar kunkuliuoja, smilksta, bet kartu ir vėsta. Pralaimėjusieji bando susitaikyti su rinkėjų valia, laimėtojai geria šampaną.

Mūšiškėje, Ignalinos – Švenčionių, rinkimų apygardoje tarp 13 vienmandatininkų ant balto žirgo į antrąjį turą nušuoliavo darbietis Šarūnas Birutis ir socdemas Vilius Cibulskas, tik 223 balsais (negalutiniais duomenimis) aplenkęs „valstietę“ Marijoną Lukaševičienę.

Daugiamandatėje apygardoje, balsuojant už partijas, ignaliniečiai daugiausiai balsų atidavė Darbo partijai – 4623, socialdemokratų partijai – 2307, Valstiečių ir žaliųjų sąjungai – 1999 balsus. Pirmosios dvi partijos ir laimėjo rinkimus Lietuvoje, o „valstiečiams“ iki patekimo į Seimą pritrūko 0,59 proc. balsų.

Dauguma vienmandatininkų kandidatavo ir savo partijų sąrašuose. Iš jų tik A. Radušys Liberalų sąjūdžio sąraše pirmumo balsais nupurtytas žemiau, nei buvo įrašytas – iš 29 vietos sąraše nukrito į 43-ąją. Kitus, reitinguodami kandidatus, rinkėjai juos kilstelėjo: B. Ropę iš 3 į 2 vietą, M. Lukaševičienę – iš 41 į 25, V. Cibulską – iš 95 į 81, L. Kalinauskaitę – iš 72 į 58, J. Roką – iš 93 į 90, V. Gimžauską – iš 135 į 115, J. Dieninį – iš 93 į 86, K. Trapiką – iš 32 į 25. Š. Birutis rinkimų sąraše buvo 15, ten pat ir liko. Beje, jis jau išrinktas į Seimą, nes Darbo partija jau turi 18 mandatų.

Kartu vyko ir referendumas dėl naujosios atominės elektrinės – statyti ją ar ne. Rezultatai įdomūs. Mūsiškėje apygardoje skirtumas tarp TAIP ir NE – nedidelis, bet vis tik žmonės pasisakė prieš statybą. Taip balsavo 50,14 proc. rinkėjų. Lietuvoje AE priešininkų kur kas daugiau: TAIP – 34,07, NE – 62,55 proc. Iš 71 rinkimų apygardos, už AE balsavo tik vienoje, Zarasų – Visagino apygardoje (TAIP – 65,26 proc.).

Apie galimus pažeidimus vakar ryte su apygardos rinkimų komisijos nariais nepavyko pasikalbėti. Kas vis dar dirbo ir telefonu buvo „nepagaunami“, kiti po nemigo nakties ilsėjosi. Redakcija sekmadienį sulaukė kelių rinkėjų skambučių, dėl įvairių nesklandumų, bet rimtų pažeidimų nepastebėta.

Ignalinietė paskambinusi piktinosi, kad sekmadienį prie visų partijų būstinių rinkiminiai plakatai buvo nukabinti, tik Liberalų sąjūdžio būstinė Ateities g. visą dieną buvo apkabinėta A. Radušio „galvomis“.

Dar labiau piktinosi ignalinietė Liudmila Čemakina. Moteris nevaikšto, todėl prašė, kad ji galėtų balsuoti namuose, tačiau niekas pas ją neatėjo.

– Kai paskambinau į apygardos rinkimų komisiją, man paaiškino, kad mane… pamiršo. Absurdas, ir už ką ta komisija pinigus gauna…

Tikimės, kad ponia Liudmila galės dalyvauti antrame rinkimų ture.

Iš Strigailiškio paskambinusi moteris stebėjosi, kad ten rikimų apylinkėje kažkaip keistai iškabintos kandidatų nuotraukos, nes dviejų kandidatų veidai pakabinti arčiau ir atskirai, o visi kiti – kažkur toliau. Kurie kandidatai buvo išrinkti – skambinusioji nepasakė.

Dar buvo pranešta, kad Mielagėnuose kažkur dingo globos namuose gyvenančių žmonių, balsavusių dar penktadienį, balsai, neva jie tiesiog pasimetė. Bet jau gal surasti, nes, pasak apygardos rinkimų komisijos narių, maišas su balsais – ne adata šieno kupetoje.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here