Skip to content

Strigailiškio žydėjimas rudenį

Strigailiškis kunkuliavo tarsi žuvienės puodas. Šventė buvo dviguba: po renovacijos, kainavusios daugiau nei 900 tūkst. Lt, duris atvėrė atjaunėjusi kaimo seklyčia, kartu švęsta ir jos jubiliejinė data – seklyčios (kultūros namų) įkūrimo 60-metis. Renovuotą pastatą pašventino ir prie jo kartu pasimelsti kvietė kun. Rimas Kalmatavičius. Po to, skambant armonikierių maršams, buvo perkirpta simbolinė įkurtuvių juostelė. Su žirklėmis vikriai dirbo rajono meras Bronis Ropė, seniūnas Jonas Polito bei darbus atlikusios UAB „Ignalinos statyba“ komercijos direktorius Saulius Zabolevičius.

Žmonės buvo pakviesti užeiti į šviesias, dar dažais kvepiančias patalpas. Be kaimo seklyčios, duris savo skaitytojams atvėrė ir Strigailiškio biblioteka. Tad penktadienis buvo bibliotekininkės Laimos Banienės ir laisvalaikio organizatorės Rimos Grušnienės diena. Moterys, nors ir pavargusios nuo šventinių rūpesčių ir jaudulio, švytėte švytėjo ir nuolat šypsojosi.

Šiuolaikiška, gana erdvi salė susirinkusius į šventę vos sutalpino. Tiksliau – net netalpino, tad būrys stovinčių buvo ir salėje, ir tarpduriuose, ir už atdarų durų. Seniūnas J. Polito, džiaugdamasis naujomis patalpomis ir matydamas tiek žmonių, sakė, kad šios atjaunėjusios įstaigos be žmonių niekam nereikės ir kvietė čia būti dažnais svečiais. Seniūnas dėkojo visiems, prisidėjusiems įgyvendinant šį projektą. Prabilęs apie ateitį, jis sakė: „Mes nepasiduosim, konkuruosim su miestu. Išvalysim ežeriuką, baigsim tiesti šaligatvius, sutvarkysim aplinką ir tapsim gražiausia rajono gyvenviete“.

Šis projektas gyvenvietei labai svarbus ir ta prasme, kad Strigailiškis, kartu su Ignalina ir Palūše, turi kurortinės vietovės statusą ir savo ateitį sieja su kurortinėmis paslaugomis, poilsiautojais, gyventojų užimtumu. Projekto tikslas buvo rekonstruoti administracinio pastato vidų, sutvarkyti aplinką ir renovuoti apie 2640 m2 šaligatvių, pastato prieigose įrengti gatvių apšvietimą, panaudojant LED šviestuvus (ES parama – daugiau nei 846 tūkst. Lt, savivaldybės lėšos – apie 69 tūkst. Lt.).

Strigailiškio gyventojus ir kultūros  darbuotojus sveikinęs meras pasidžiaugė, kad šis Strigailiškio projektas – pirmasis toks rajono kaimuose. „Spalį panašių įkurtuvių bus daugiau. Duris atvers po vienu stogu įsikūrę bendruomenių centrai Rimšėje ir Mielagėnuose (jau atvėrė – red. past.), vėliau Linkmenyse ir Tverečiuje. Kai Strigailiškio gyvenvietę sutvarkysim, prijungsim ją prie Ignalinos. O gal atvirkščiai – Ignaliną prie Strigailiškio“, – juokavo meras. Paskutiniams mero žodžiams salė pritarė linksmu ūžesiu. Meras kaimo seklyčiai įteikė dovanų, skirtų būsimų renginių muzikiniam fonui sukurti. „Kur kitur, jei ne kaime, skambėti tikrai gyvai muzikai, puoselėti tikras tautines vertybes ir tradicijas…“, – sakė kalbėjusi Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Regina Lisauskienė.  

Seniūnas tądien išdalino ne vieną dešimtį padėkų aktyviausiems meno mėgėjams, pagalbininkams ir bendruomenės nariams. Buvo neužmiršti nei patys vyriausi, nei patys mažiausi.

Šventės pabaigos „vinis“ – į sceną pakviesti visi, kada nors Strigailiškio kultūros namuose dirbę, šokę ar dainavę žmonės. Visiems dovanoti jubiliejiniai 60-mečio medaliai, kuriuos šventei sukūrė keramikė Aldona Jakubovskienė. Koncertavo Strigailiškio dainininkai ir muzikantai, o vėliau prasidėjo tikras emocijų šėlsmas, nes pasirodė lauktasis Vytautas Šiškauskas. Jo koncerto metu netrūko nei geros nuotaikos, nei juoko, nei smagių ir net pikantiškų akimirkų. Ir šiuo koncertu šventė Strigailiškyje dar nesibaigė. Po jo visų laukė skani – Povilo Povilėno virta – žuvienė, diskusijos draugų būryje, susitikimai su į šventę iš toliau atvykusiais senais gerais pažįstamais.

Penktadienį ši šventė prasidėjo net ne Strigailiškyje, o dviem valandom anksčiau… rajono savivaldybėje, kur pristatyti visi iki tos dienos baigti projektai. Jų buvo septyni, strigailiškėnų projektas tos dienos vizitacijoje buvo paskutinis. Prieš tai projektų sumanytojai ir įgyvendintojai dvi valandas važinėjo po miestą, susipažindami su miesto rytinės, vakarinės ir centrinės dalies sutvarkymo darbais, renovuotais namais, įrengtais socialiniais būstais.

J. Baltakio nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje