Skip to content

Baigėsi rudeninės laukinių gyvūnų vakcinacijos nuo pasiutligės etapas

MI informacija

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad baigtas rudeninės oralinės laukinių gyvūnų vakcinacijos nuo pasiutligės etapas. Rudeninė laukinių gyvūnų vakcinacija šiemet pradėta rugsėjo 17 d., tradiciškai – nuo vakarinio Lietuvos pakraščio. 1 300 000 jaukų su pasiutligės vakcina išmėtyti visoje šalies teritorijoje, ypatingą dėmesį skiriant pasienio su Baltarusija regionams.

Jau nebe pirmus metus, vykdant tokias akcijas, buvo naudojami 6 oro uostai: Klaipėdos, Telšių, Paluknio, Molėtų, Aleksoto ir Įstros. Susiklosčius palankioms oro sąlygoms, šiemet jaukus su vakcina pavyko išmėtyti anksčiau, nei planuota.

Specialistų teigimu, pastaraisiais metais Lietuvoje pasiutligės situacija stabilizavosi, o susirgimų šia pavojinga liga užregistruojama vis mažiau. Šiemet užregistruoti tik 5 pasiutligės atvejai, iš jų 4 – Šalčininkų rajone ir 1 Ignalinos rajone. Abu šie rajonai priskiriami aukštesnės rizikos zonoms dėl pasienio su Baltarusija, iš kurios teritorijos dažniausiai ir atklysta užsikrėtę laukiniai gyvūnai. 2010 m. Lietuvoje buvo užregistruoti – 33, o 2011 m. – 14 pasiutligės atvejų.

Oralinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės bus tęsiama dar keletą ateinančių metų. Vienintelis būdas kovoti su visame pasaulyje mirtį sėjančiu pasiutligės virusu yra naikinti viruso paplitimą gamtoje ir užkirsti kelią infekcijos perdavimui. Šios programos tikslas – pasiekti, kad šalyje nebeliktų pasiutligės užkrato nešiotojų laukinėje gamtoje, todėl vakcinos bus mėtomos, kol nebus nustatyta nei vieno pasiutligės atvejo, o siekiant stipresnio imuniteto suformavimo – dar papildomai dvejus metus.

Ne mažiau svarbi ir naminių gyvūnų vakcinacija, todėl Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ragina žmones nepamiršti laiku paskiepyti savo augintinius.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here