Skip to content

Meikštų apylinkėse sulaikytas 21 nelegalas iš Azijos

MI informacija

Praėjusį ketvirtadienį, paryčiais du Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės Pūškų užkardos pasieniečiai pėsčiomis patruliavo Strilungių k. prieigose. Eidami keliuku Strilungiai–Tryčiūnai, pasieniečiai krūmokšniuose pastebėjo grupę asmenų. Nuo šios vietos iki sienos su Baltarusija – apie 1,5 km. Pūškų užkardos pareigūnai sulaikė šiuos 18 asmenų ir iškvietė pastiprinimą.

Nelegalai buvo nuvežti į užkardą. Paaiškėjo, kad nė vienas sulaikytųjų neturi asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų. Rinktinės pasieniečiai užtvėrė link šios vietos vedančius kelius ir ėmė tikrinti aplinkines vietoves. Maždaug po valandos rinktinės Specialiosios paskirties užkardos pareigūnai krūmuose prie Meikštų kapinių sulaikė dar tris nelegalus. Jie, įtariama, buvo atsiskyrę nuo pagrindinės grupės ir judėjo į Lietuvos gilumą. Pamačiusi VSAT tarnybinį automobilį, trijulė bandė slėptis, bet nesėkmingai.

Aplinkinių vietovių paieška buvo tęsiama toliau. Be kitų VSAT pajėgų, joje dalyvavo pasieniečiai kinologai su tarnybiniais šunimis. Sienos su Baltarusija prieigos buvo patikrintos ir iš VSAT sraigtasparnio, tačiau daugiau nelegalų nebuvo pastebėta.

21 sulaikytąjį pasieniečiai pristatė į Švenčionių užkardą. Užsieniečiai kalbėjo tik savo gimtąja kalba, todėl apklausai buvo pasitelktas vertėjas. 6 nelegalai prisistatė esantys Afganistano, o 15 – Vietnamo piliečiai. Tai didžiausia migrantų grupė, kurią pastaraisiais metais buvo sulaikę pasieniečiai. Visi afganistaniečiai vėliau pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje, o vietnamiečiai prieglobsčio neprašo, jiems, sakė, reikia darbo.

Dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo, VSAT Ignalinos rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Penktadienį priešpiet Švenčionių užkardoje dar buvę nelegalai, vėliau apgyvendinti VSAT Užsieniečių registracijos centre Pabradėje. Kadangi tarp jų buvo ir nepilnamečių, šie išvežti į Ruklą.

Iš viso šiemet pasieniečiai Lietuvos pasienyje sulaikė 98 nelegalus iš Vietnamo ir 51 iš Afganistano.

Iki šiol visi nelegalai į Lietuvą daugiausiai patekdavo pietiniuose ir pietrytiniuose šalies rajonuose, mūsų rajono teritorijos jie nepasiekdavo. Per maždaug 10 metų mūsų platumose buvo sulaikyti vos keli pabėgėliai, už tai per pastaruosius metus Ignalinos rinktinės ribose sulaikyti jau 46 Azijos šalių piliečiai. Ūkiškai galvojant, įtarimą kelia ir baltarusių pasieniečių sąžiningumas. Negi šiaip akylūs Lukašenkos karalijos sienų sargai nemato per sieną traukiančių azijiečių būrių?..

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here