Skip to content

Mūšis krepšinio aikštelėje truko keturias dienas

MI informacija

Ignalinoje vyko Europos jaunimo krepšinio lygos (EYBL) keturiolikmečių grupės II diviziono pirmasis etapas, kuriame per keturias dienas (spalio 25–28 d.) iš viso buvo sužaista 20 rungtynių. Tuo pačiu metu kitos aštuonios EYBL U15 komandos dėl pergalių kovojo Sankt Peterburge, Rusijoje.

Ignalinos sporto ir pramogų centre susitiko 8 komandos iš Estijos, Suomijos, Rusijos ir Baltarusijos. Lietuvai šioje amžiaus grupėje atstovavo sostinės krepšinio mokyklos (SKM), kuri buvo ir turo organizatorė, auklėtinių komanda „SKM-Jūsų Spurtas“.Trenerio Algirdo Budėno vadovaujama keturiolikmečių komanda šiame etape užėmė antrą vietą ir į Vilnių parvežė sidabro medalius. Iš EYBL pirmo etapo varžybų „SKM-Jūsų Spurtas“ komanda susikrovė 3 pergalių ir 2 pralaimėjimų kraitį.

„Turnyras gerai organizuotas, gerai žaidėme. Vienose varžybose galbūt laimės pritrūko, rungtynėse su rusais pristigome jėgų. Vertinant visus varžovus, jungtinė komanda iš Rusijos buvo stipresnė už visus. Žinoma, 4 pergales parsivežti būtų buvę smagiau, tačiau turnyras ilgas, dar liko 2 etapai, tad komandos siekis iškovoti ne mažiau 9 laimėjimų yra tikrai realus“, – auklėtinių pasirodymą EYBL turnyro pirmame etape aptarė treneris A. Budėnas. Pasak komandos stratego, tikslas šiame turnyre lieka tas pats – pakliūti į antrojo diviziono geriausių komandų šešetuką.

EYBL pirmo etapo turnyrą Ignalinoje pradėjo BS „Belgorod“ komanda, kurią treniruoja NBA žaidėjo Aleksėjaus Švedo (Alexey Shved), šiuo metu žaidžiančio Minesotos „Timberwolves“ komandoje, tėvas bei pirmasis treneris Viktoras Švedas. Susitikime su Baltarusijos komanda rusai, rezultatu 47:42, pelnė pirmąją savo pergalę.

Tuo tarpu EYBL pirmo etapo kovose SKM auklėtinių komanda pergales iškovojo prieš suomių BC „ToPo“, estų BC „Tallinn“ ir BC „Hito“ komandas.

Varžovai iš Suomijos – „Tapiolan Honka“ – po įnirtingos kovos palaužė „SKM-Jūsų Spurtas“ komandos vaikinus ir rungtynes laimėjo dviejų taškų skirtumu (48:46). A. Budėno auklėtiniai neatsilaikė ir prieš jungtinę aukštaūgių rusų komandą BC „Runa/Yashkin S. A.“, kuri turnyre iškovojo aukso medalius ir pelnė pirmąją vietą.

Suomijos komanda BC „Tapiolan Honka“ užėmė trečiąją vietą. „Iš tiesų esame pavargę, bet laimingi. Komandai visada yra naudingi tokie turnyrai, ypač jei jie yra tarptautiniai. Džiaugiamės, galėdami žaisti su Baltijos šalių komandomis kitokį krepšinį, nei Suomijoje“, – pirmojo etapo įspūdžiais dalinosi komandos treneris Ville Neva. Pasak suomių trenerio, komandos iškovota trečioji vieta yra didelis jų pasiekimas tokio lygio turnyre.

A. Budėno auklėtinis Arnas Krasnekovas pateko į EYBL turnyro pirmo etapo geriausių žaidėjų penketuką kartu su rusų bei suomių žaidėjais. Rezultatyviausi žaidėjai buvo apdovanoti statulėlėmis. Turnyro pirmo etapo prizinių vietų laimėtojai pasipuošė medaliais ir iškovojo taures.

EYBL II diviziono komandos toliau pergalių sieks jau kitąmet, sausio 24–27 d., Rusijoje, Lobny mieste, kur C pogrupio, kuriam priklauso ir A. Budėno treniruojama „SKM-Jūsų Spurtas“, komandos susitiks su B pogrupio komandomis iš Rusijos – BC „Metall Profil“, BS „Orbita“, BS „Frunzenskaja“, „SDJSOR nr. 56“.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here