Skip to content

Įkliuvo rajono grybų supirkėjai

MI informacija

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra atskleidė Ignalinoje ir Varėnoje veikusią asmenų grupuotę, kuri iš milijoninę apyvartą siekiančios šešėlinės prekybos grybais pelnė daugiau nei milijoną litų.

Tyrėjai, bendradarbiaudami su Kauno apskrities valstybine mokesčių inspekcija, išaiškino, kad per pusmetį grybus superkanti bendrovė, registruota Vilniuje, įsigijo 402 tonas miško gėrybių už daugiau nei 4 mln. Lt, tačiau net trečdalis šios sumos – daugiau nei 1,2 mln. Lt – buvo supirkta klastojant pinigų išmokėjimo kvitus, apgaulingai tvarkant buhalterinę apskaitą.

Taip pat nustatyta, kad grybai buvo superkami iš įvairių fizinių asmenų be apskaitos dokumentų ir neidentifikuojant realių pardavėjų. Įtariama, kad bendrovės darbuotojai klastojo pinigų išmokėjimo kvitus bei kitus dokumentus, pagal kuriuos tariamai buvo perkami grybai.

Neretai bendrovės darbuotojai buhalterinės apskaitos dokumentuose nurodydavo išgalvotus grybų pardavėjus. Suklastoti finansiniai dokumentai buvo įtraukiami į oficialią bendrovės apskaitą ir tokiu būdu buvo nuslepiamas realiai vykdytos veiklos mastas.

Dalis grybų buvo atgabenti iš Baltarusijos. Išaiškinta, kad dalis supirktų grybų buvo perparduodama kitoms įmonėms Lietuvoje, o kita dalis – eksportuojama į užsienio valstybes.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo atlikta 16 kratų, per kurias paimti suklastoti bendrovės buhalterinės apskaitos dokumentai, užrašai, kompiuterinės laikmenos ir kiti duomenys, patvirtinantys tvarkomą juodąją buhalterinę apskaitą.

FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai 11-kai asmenų pareiškė įtarimus dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo ir dokumentų klastojimo. Jiems skirtos įvairios kardomosios priemonės.

P. S. Kas įkliuvo iš Ignalinos, kol kas neaišku. Vyksta ikiteisminis tyrimas, todėl jokia informacija neteikiama. Galima tik spėti. Versijų turi ir kai kurie rajono grybų supirkėjai, minimas vienos firmos pavadinimas. Pagyvensim – sužinosim…

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje