Skip to content

Nepirk specialybės maiše!

MI informacija

Ką „Specialybių mugė“ pasiūlė moksleiviams? Ką rinktis – vadybą ar teisę? Kokiame universitete studijuoti? Kuri specialybė teiktų daugiausiai perspektyvų ateityje? Kuriame mieste gyventi? Likti Lietuvoje, o gal krauti lagaminus ir… į užsienį?

VšĮ „Fox Universitetai“ siūlo iš anksto naikinti klaustukus ir pasirinkti tai, kas artima moksleivio širdžiai, ir ko nori jis, o ne jo tėvai ar mokytojai. Į pagalbą jau trečiąjį kartą skuba projektas „SPECIALYBIŲ MUGĖ“. Šio renginio tikslas – padėti jaunuoliams pasirinkti tinkamą profesiją.

Lapkričio 15 d. Utenos Dauniškio gimnazijoje vykusiame renginyje lankėsi ir mūsų rajono moksleiviai. Ignalinos gimnazijos ketvirtokai, lydimi mokytojos, karjeros planavimo grupės pirmininkės L. Mikėnienės ir N. Daugėliškio vidurinės mokyklos dvyliktokai, lydimi R. Kliaugienės ir klasės auklėtojos N. Mudėnienės, tikėjosi susipažinti su populiariausiomis bei perspektyviausiomis specialybėmis ir studijų programomis. Pasak būsimų studentų, jų lūkesčiai išsipildė su kaupu. Renginio metu jie sužinojo daug įdomių ir karjeros projektavimui reikšmingų dalykų, naudingai leido laiką. Neįkainojama patirtimi dalinosi įvairių sričių specialistai, kurie pasakojo apie savo darbo dieną, profesijos privalumus ir trūkumus, karjeros perspektyvas. Į renginį taip pat buvo atvykę Lietuvoje ir užsienyje besimokantys studentai, tad moksleiviai turėjo unikalią galimybę  pasisemti žinių apie universitetus, paskaitas, dėstytojus ir studentavimo ypatumus.

Seminaro metu perspektyvių specialybių atstovai patirtimi dalinosi „Galimybių kavinės“ metodu. Tai jaunimo ypač mėgstamas būdas išklausyti pateikiamą informaciją, šiuo atveju – susitikti su svajonių specialybės atstovais. Specialybių rateliuose projekto lektoriai moksleiviams pasakojo apie konkretaus darbo specifiką, reikalingą išsilavinimą, žinias, įgūdžius. Pokalbis vyko maždaug 30 min. Laikui pasibaigus, skambėjo gongas ir rateliai keitėsi – mokiniai keliavo į kitos specialybės grupelę.

Moksleiviams buvo pristatytos šios specialybės: menai, finansai, medicina, kūrybinės ir kultūrinės industrijos, teisė, antreprenerystė ir vadyba, elekroninio mokymosi technologijos, kaimo plėtros vadyba, nekilnojamojo turto kadastras, lietuvių filologija ir reklama, finansų informatika, statybos srities profesijos bei studijos užsienyje.

Vienos iš įdomesnių ir mažiau girdėtų specialybių: antreprenerystė ir vadyba bei  kūrybinės ir kultūrinės industrijos.

Pasak lektoriaus, antreprenerystė ir vadyba – perspektyvi specialybė. Antreprenerystė yra suprantama kaip gebėjimas kurti ar pastebėti gyvybingas verslo idėjas, inicijuoti jų įgyvendinimą, mobilizuoti tam reikalingus resursus, kurti naujas verslo įmones bei prisiimti su verslo plėtra susijusią riziką. Antreprenerystė, kaip viena iš vadybos koncepcijų, yra tikslingai orientuota į naujų įmonių (angl. start-ups) kūrimo ir vadybos poreikius ir dėl šios priežasties reikšmingai skiriasi nuo kitų vadybos modelių, skirtų brandžių įmonių vadybai. Plačiąja prasme antreprenerystė yra šiuolaikinės ekonomikos tipas, apimantis visas sritis: mokslą, meną, kultūrą, socialinį gyvenimą.

Kūrybinės ir kultūrinės industrijos – Lietuvoje vis dar naujas reiškinys. Studijų metu įgyjama žinių įvairiose kūrybinių bei kultūrinių industrijų srityse: leidybos, amatų, mados, kino, žaidimų, muzikos, sporto, turizmo ir kt. Taip pat studentai gauna projektų vadybos, finansų, prodiusavimo, žurnalistikos žinių. Viso kurso metu skatinamas ir ugdomas kūrybinis, sisteminis ir globalusis mąstymas, kuris leis studentams tapti pasaulinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų rinkos profesionalais.

Utenos teritorinės darbo biržos specialistė Alina Karvelienė taip pat pristatė jaunimo darbo rinkos ypatumus ir paaiškino, ko darbdaviai tikisi iš absolventų, pateikė praktinių patarimų, kaip sėkmingai siekti karjeros. Tikimės, kad šis renginys būsimiems studentams padėjo panaikinti ne vieną klaustuką.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here