Skip to content

Buvę Seimo nariai atsisveikino su rajono vadovais ir taryba

Jonas BALTAKIS

Į praėjusį ketvirtadienį vykusį rajono savivaldybės tarybos posėdį buvo pakviesti buvę Seimo nariai Česlovas Juršėnas ir Konstantas Ramelis. Jie baigė savo darbą Seime ir nuo šiol užsiims kita veikla. Meras Bronis Ropė nuoširdžiai dėkojo daugiau nei du dešimtmečius Seime dirbusiam ir gimtąją Ignaliną nuolat globojusiam Č. Juršėnui bei ketverius metus kraštui atstovavusiam K. Rameliui, kurio kompetencija ir teisinės žinios padėjo ne tik dirbant Seime, bet ir sprendžiant rajono žmonių problemas.

Pasak mero, net ir būdamas Seimo Pirmininku, vėliau Seimo Pirmininko pirmuoju pavaduotoju ar tiesiog pavaduotoju, Č. Juršėnas visada surasdavo laiko ignaliniečiams, niekada neatsisakydavo susitikti, kalbėtis, laiko tam negailėjo. Jo nuopelnai gimtajam kraštui buvo įvertinti, prieš keletą metų suteikiant jam rajono Garbės piliečio vardą.

– Seime dirbau 22-ejus metus, 8 mėnesius ir 1 savaitę. Ilgiau dirbti neteko niekam – nei šios antrosios respublikos Seime, nei pirmosios tarpukario respublikos parlamente. Visi tie metai man prabėgo kaip viena diena, nes tas darbas patiko, nors dažnai dirbau 7 dienas per savaitę. Tačiau viskam yra laikas ir saikas. Esu Ignalinos krašto sūnus, čia gimiau, augau, mokiausi, iškilau. Visą gyvenimą būsiu dėkingas mane auklėjusiems tėveliams, ugdžiusiems puikiems mokytojams. Ignalinai teko padėti „pramušti“ kai kuriuos projektus ar „atidaryti reikiamas duris“. Dariau žinodamas, kad viskas bus padaryta žmonių labui, todėl dabar didžiuojuosi Ignalina ir tuo, ką jai pavyko per tuos metus nuveikti. Kai reikėdavo tarpininkauti, tarkim, skiriant Ignalinos projektams lėšų, visada ministrui ar kam kitam sakydavau – jūs nepergyvenkit dėl Ignalinos, duokit jiems kiek prašo ir dar pridėkit, jie nė cento be reikalo neišleis, – sakė Č. Juršėnas.

Rajono tarybą jis pavadino mažuoju Ignalinos seimu. Kadangi abu svečiai apie pusvalandį stebėjo rajono tarybos posėdį ir tarybos narių darbą, kalbėdamas Č. Juršėnas sakė net stebėjęsis, kaip atsakingai ir kruopščiai yra priimami net, atrodytų, ne itin reikšmingi sprendimai.

Buvusiems Seimo nariams meras užrišo simbolines Ignalinos juostas, jiems buvo įteiktos gėlės. Kalbant apie tolimesnę šių garbių žmonių veiklą, tai Č. Juršėnas, sakė, yra išrinktas Lietuvos radijo ir televizijos tarybos nariu, taip pat jis yra Lietuvos enciklopedijos mokslinės redakcinės komisijos narys.

– Pasiūlymų dirbti turiu daug ir įvairių, bet tenka atsisakyti. Mat suplanuotų darbų turiu iki 2016 m., – teigė darbo Seime rekordininkas.

K. Ramelis advokataus, teiks teisines konsultacijas, padės Seimo nariui Šarūnui Biručiui priimti rinkėjus teisiniais klausimais.

Abu svečiai už prasmingą bendradarbiavimą ir palaikymą dėkojo savivaldybės vadovams, tarybos nariams ir gyventojams, kurie jais pasitikėjo ir suteikė galimybę prisidėti prie valstybės kūrimo, įstatymų leidybos bei atstovauti Ignalinai.

– Man buvo didelė garbė atstovauti Ignalinai ir tą patikėtą darbą stengiausi atlikti kuo geriau. Nekukliai pasakysiu, kad už didžiausią teisinį indėlį, priimant įstatymus, sulaukiau Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės ir Prezidentės Dalios Grybauskaitės viešų padėkų. Turiu didžiulę patirtį, 55-erių metų darbo stažą. Iš jų 37-erius metus dirbau teisėju, 4-erius metus Seimo nariu, 10 metų mokytojavau, dirbau ir mokyklos direktoriumi, ir teismo pirmininku. – sakė K. Ramelis.

Jis savivaldybei atvežė dovanų: dviejų tomų leidinį „Už nuopelnus Lietuvai“ ir kvietė sužinoti, kokie apdovanojimai ir už kokius darbus mūsų valstybėje yra skiriami. 

Ignalinos rajono savivaldybės tarybos nariai nusifotografavo su garbingais svečiais.

L. Kovalevskienės nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here