Skip to content

Jaunieji šachmatininkai atkakliai priešinosi veteranams

Mamertas KRAPAUSKAS

Šeštadienį KSC Sporto skyrius surengė atviras rajono šachmatų pirmenybes, kuriose dalyvavo dvi moterys ir 8 vyrai. Moterų dvikovą laimėjo daugkartinė rajono čempionė Žibutė Čepulienė, kuri nugalėjo uteniškę Vilmą Babelytę, pelniusią sidabro medalį.

Tarp vyrų varžybos vyko įdomiau ir atkakliau. Gal tik daugkartinis rajono čempionas ir įvairių respublikinių turnyrų dalyvis Saulius Rackevičius be didesnio vargo, jau šeštą kartą, laimėjo aukso medalį, tik pustaškį praradęs susitikime su rajono rinktinės dalyviu ir nuolatiniu pirmenybių prizininku Valdemaru Rusinu. Dėl kitų prizinių vietų atkakliai kovojo keli dalyviai, tarp kurių buvo jau minėtas V. Rusinas, po kelių metų pertraukos prie šachmatų lentos sugrįžęs didžiasalietis Jonas Paliakauskas, taip pat Algirdas Semaška ir Kazimieras Rimšelis.

Galutinę prizininkų rikiuotę ženkliai pakoregavo pirmenybėse dalyvavę rajono čempiono S. Rackevičiaus jaunieji auklėtiniai iš Utenos, kurie atkakliai priešinosi labiau patyrusiems šachmatininkams. Pavyzdžiui, iki pat paskutinės partijos realias galimybes užimti trečiąją prizinę vietą turėjo didžiasalietis J. Paliakauskas, bet lemiamoje kovoje jis nelauktai pralaimėjo jaunajam S. Rackevičiaus auklėtiniui Karoliui Treiniui iš Utenos ir liko be medalio. Įdomu ir tai, kad net V. Rusinas, žaisdamas prieš jauniausią pirmenybių dalyvį Tomą Babelį, kuriam tik aštuoneri metukai, nesugebėjo jo nugalėti ir partiją užbaigė lygiosiomis. Pralaimėjimą patyrė ir nuolatinis pirmenybių dalyvis bei šio žaidimo veteranas K. Rimšelis, žaisdamas prieš jaunąjį uteniškį Viktorą Pečką. Tad po jaunųjų šachmatininkų įsiterpimo, antroji vieta atiteko A. Semaškai, o bronzos medalį pelnė V. Rusinas.

Pasak varžybų organizatoriaus Henriko Rudako, šios pirmenybės buvo įdomiausios ir atkakliausios, o jas pagyvino būtent pirmenybėse dalyvavę jaunieji šachmatininkai iš Utenos.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here