Skip to content

Kaip pelės išgąsdino Didžiasalį

Jonas BALTAKIS

Prieš kurį laiką vienas, gal net ne visų pastebėtas, bet neįprastas įvykis Didžiasalyje sukėlė kalbų bangą. Mat po vienos lapkričio nakties, net keliose vietose, miestelyje šalia daugiabučių namų gulėjo nugaišusių pelių „kilimai“. Po keliasdešimt graužikų viename plotelyje. O prieš dieną ar dvi, žmonės stebėjosi, matydami per kelią ar gatvę voromis lakstančias peles.

Tokių vaizdų anksčiau neteko matyti, tad didžiasaliečiai ėmė svarstyti – ką tai galėtų reikšti? Gal Dysna patvins, dapai išsilies ir į miestelio gatves, namų rūsius apsems, tai pelės ir bėga, kaip iš skęstančio laivo? O gal tai koks neva artėjančios pasaulio pabaigos ženklas? Na, gerai, šiais ženklais dar gali paaiškinti pelių lakstymą gatvėmis, bet kodėl jos per vieną naktį taip masiškai nugaišo? Juokas juokais, bet šiuo neįprastu įvykiu buvo susidomėta rimtai. Specialistai, atmetę bet kokią mistiką, svarstė, gal kokia epidemija atslinko, galinti pakenkti ir žmonėms, gal dar kokia anomalija. Tad Ignalinos maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai kelias nugaišusias peles vežė tirti į Vilnių. Nugaišimo priežasčiai nustatyti.

Neseniai Ignalinos VMVT viršininkas Laimutis Ragaišis MI informavo, kad nieko ypatingo nenutiko, juolab, kokio nors pavojaus nėra. Pelės nugaišo nuo nuodų. Tik vis dėlto keista, kad visos – vienu metu. Gal realesnė versija, pasak L. Ragaišio, kad graužikai aptiko beicuotų grūdų (tokia informacija buvo), jų prisiėdė ir nugaišo. Tuomet paaiškinamas ir pelių bėgiojimas gatvėmis. „Apsinuodiję graužikai pasidaro neramūs, laksto, nekreipdami dėmesio į žmones, kol nugaišta. Tai gali trukti 1–2 dienas. Panašu, kad taip atsitiko ir šįkart“, – pelių tyrimo rezultatus ir patį įvykį komentavo veterinarijos tarnybos vadovas.

A. Kuturkos nuotr.

 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here