Skip to content

Giedrius – šauniausias Lietuvos devintokas

MI informacija

Tikriausiai daug kas Giedrių Pakalką prisimena kaip 2008 m. „Lietuvos tūkstantmečio“ penktoką. Lapkričio 28 d. Giedrius, drauge su jį palaikiusia komanda ir vadove, trečią kartą išsiruošė į „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ devintokų finalą. Iš viso devintokų finale dalyvavo 6 mokiniai: keturi vaikinai (tarp jų ir Giedrius) ir dvi merginos.

Viktorina buvo suskirstyta į 5 etapus. Pirmajame etape visiems dalyviams buvo užduota 12 klausimų, o atsakymų variantai buvo tik „taip“ arba „ne“. Buvo pakviestas ir Lietuvos teatro ir kino aktorius, dainų autorius ir atlikėjas Gediminas Storpirštis, kuris devintokams uždavė dar penkis klausimus, susijusius su menais, į šiuos klausimus atsakymai taip pat buvo „taip“ arba „ne“. Pirmajame etape už kiekvieną teisingą atsakymą dalyvis gaudavo po vieną tašką. Po pirmojo etapo iškrito vienas dalyvis, tačiau Giedrius tvirtai laikėsi lentelės viršuje. Antrajame etape už kiekvieną teisingą atsakymą dalyviai gaudavo po du taškus, o galimi atsakymų variantai buvo trys. Šiame etape Giedrius laikėsi garbingoje antroje vietoje ir nepasidavė kitiems priešininkams. Iškrito dar vienas dalyvis, taigi trečiajame etape varžėsi jau tik keturi dalyviai.

Trečiajame žaidimo etape buvo užduota 10 klausimų ir kiekvieno teisingo atsakymo vertė – 3 taškai. Teisę atsakyti į klausimą turėjo tas dalyvis, kuris pirmas paspausdavo raudoną mygtuką, neatsakius, teisę gaudavo kitas dalyvis, pirmiau paspaudęs mygtuką. Šiame etape užduodami ne tik vedėjų, bet ir vaizdo ar atlikėjų klausimai. Šio etapo metu Giedrius varžėsi su vaikinu iš Vilniaus licėjaus. Studijoje pasirodė duetas „Soul Moustache“ (liet. „Sielos ūsai“), kuris taip pat uždavė vieną klausimą, o po to atliko dainą. Kadangi po trečiojo etapo iškrito dar vienas dalyvis, ketvirtajame likusių varžytis devintokų laukė „žaibo turnyras“, kur kiekvienas žaidėjas turėjo atsakyti į kuo daugiau klausimų per 60 sekundžių. Šiame etape Giedrius pasirodė geriausiai – per 60 sekundžių puikiai atsakė net į 12 klausimų, kai kiti dalyviai atsakė daug mažiau. Taigi, po šio etapo Giedrius atsidūrė pačioje lentelės viršūnėje ir su kitu dalyviu Simonu nukeliavo į paskutinįjį, penktąjį, etapą varžytis dėl Lietuvos tūkstantmečio devintoko titulo.

Paskutiniajame etape pateikta 12 temų, iš kurių kiekvienas galėjo išsirinkti po penkias. Kadangi daugiausia taškų tuomet buvo surinkęs Giedrius, jis ir turėjo galimybę pirmas pasirinkti savo temą. Už teisingą atsakymą buvo galima gauti 4 taškus, o už „pavogtą“ (atsakytą už priešininką) klausimą –  2 taškus. Čia vyko įtempta kova, nes abiejų dalyvių jėgos buvo apylygės. Pasibaigus penktajam etapui ir pamačius galutinius rezultatus, paaiškėjo, kad surinkęs 71 tašką ir net 11 taškų aplenkęs savo varžovą, Lietuvos tūkstantmečio devintoku tapo Giedrius Pakalka! Jo draugai, mama bei vadovė neslėpė džiaugsmo ir su šypsenomis sveikino Giedrių. Tad po šio 2012 m. devintokų finalo, Giedrių atsiminsime ne tik kaip Lietuvos tūkstantmečio penktoką, bet ir laimėjusį garbingą devintoko titulą.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje