Skip to content

Ignalinoje ant kojų stojasi nauja sporto šaka

MI informacija

Ignalina gali pasigirti gausiu įvairių sporto užsiėmimų, pritraukiančių daug jaunų ir vyresnio amžiaus žmonių dėmesį, pasirinkimu. Visai neseniai atsirado dar viena nauja sporto šaka – grindų riedulys. Apie šią sporto šaką kalbame su Ignalinos gimnazijos kūno kultūros mokytoju Viktoru ČEŠULIU.

– Grindų riedulys, kas tai?

– Tai dinaminė sporto šaka, kelianti daug emocijų ir pritraukianti skirtingo amžiaus žmones. Nepriklausomai nuo žaidėjo lyties, grindų riedulį gali žaisti skirtingo amžiaus vaikai.

– Kaip ši sporto šaka pasiekė Ignaliną?

– Prieš trejus metus į Ignaliną atvažiavo Lietuvos grindų riedulio federacijos prezidentas Algimantas Demidovičius, kuris surengė seminarą apie grindų riedulį. Tuomet Ignalinos gimnazija gavo reikiamo inventoriaus ir taip grindų riedulį per kūno kultūros pamokas pradėjome žaisti savo malonumui.

– Ir visus tuos trejus metus žaidžiate?

– Deja, aktyvūs jaunuoliai baigė mokyklą ir tik šių metų vasarį vėl pavyko suburti komandą, nes grindų riedulio federacijos prezidentas pasiūlė Ignalinoje sužaisti draugiškas rungtynes su Vilniaus suaugusiųjų komanda. Taip grindų riedulys vėl atgijo, o oficialiai Ignalinoje, kaip klubas, veikiame nuo šių metų rugsėjo 15 d.

– Ar daug susidomėjusių grindų rieduliu?

– Šiuo metu yra susibūrę apie trisdešimt žmonių. Penkiolika yra mokiniai iki 8 klasės, o likę nariai – gimnazijos mokiniai.

– Ar dalyvavote varžybose, o gal ruošiatės joms?

– Šiais metais AB „Pieno žvaigždės“ suteikė mums paramą. Šiuo metu dalyvaujame grindų riedulio mėgėjų lygoje: 4 žaidėjai žaidžia Lietuvos čempionate už Vilniaus komandą, 3 žaidėjai – Baltarusijos atvirame čempionate. Lapkričio 19 d. vyko draugiškas turnyras. Tai buvo pirmasis tarptautinis komandos turnyras, kuriame mums pavyko iškovoti IV vietą.

– Kuo ši sporto šaka išsiskiria iš kitų?

– Šiai sporto šakai nereikia daug išlaidų, dabar tai yra labai aktualu. Tai tarsi ledo ritulio atmaina, tik nereikia ledo, brangios aprangos, pakanka turėti lazdas ir kamuoliuką. Galima žaisti tiek salėje, tiek vasarą aikštelėje lauke.

– Neseniai vykusio seminaro metu pristatėte pranešimą apie šios sporto šakos perspektyvas, kokios jos?

– Tai labai jauna sporto šaka Lietuvoje, jai tik 4-eri metai, tačiau šiuo metu ja domisi vis daugiau jaunimo, todėl, manau, Ignalina gana per trumpą laiką taps vienu iš pagrindinių šios sporto šakos taškų. Mes turime tris sales, kurios atitinka šiai sporto šakai reikalaujamus standartus, turime puikią lauko bazę, taip pat čia yra geri bėgimo takai bei puiki gamta, atitinkanti sportininkų reikalavimus.

– Kiek kartų per savaitę vyksta treniruotės?

– Tris kartus per savaitę, po tris valandas, vyresni komandos nariai antradieniais papildomai važiuoja į treniruotes Vilniuje, o šeštadieniais vyksta savarankiškos treniruotės.

– Tai sporto šaka tik paaugliams, o gal planuoja susiburti ir suaugusiųjų komandą?

– Mėgėjų lygoje žaidžia mišri komanda, kurios amžius neribojamas. Šioje komandoje taip pat žaidžia Adas Čibiras – vyriausias mūsų komandos narys.

– Šiai sporto šakai reikalingas ir inventoriaus? Kas padėjo?

– Daug padėjo grindų riedulio federacija ir jos nariai, taip pat Ignalinos rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyresn. specialistas Artūras Česliokas, mus puikiai priėmė ir Ignalinos Česlovo Kudabos pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Laima Zarembienė.

– Ar daug laiko reikia, norint išmokti gerai žaisti?

– Reikia ir laiko, ir pastangų, ko šiuo metu mums trūksta. Viskas priklauso nuo vaikų noro, nuo to, kiek laiko jie skiria treniruotėms, labai svarbus ir vaikų užsispyrimas.

– Kokią naudą teikia grindų riedulys?

– Didžiausia nauda – jog padidėja vaikų užimtumas, vaikai daugiau laiko praleidžia sporto salėse aktyviai judėdami. Jau senai gyvuojanti Europoje, neseniai atsiradusi Lietuvoje ir vos pradėta plėtoti Ignalinoje, ši sporto šaka susilaukė didelio jaunuolių dėmesio.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje