Skip to content

Pažadai jau pataisyti

MI informacija

Naujoji valdžia jau žada vykdyti savo pažadus – didinti minimalų atlyginimą ir mažinti akcizus. Paskirtasis premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė, kad nuo Naujųjų minimalus atlyginimas veikiausiai padidės iki 900 litų. O gal net iki 1000 litų, bet tik po kruopščių apsvarstymų ir paskaičiavimų, ar valstybė gali tai sau leisti.

Po rinkimų A. Butkevičius mažiau pažadus prisimena ir šiaip atsakingiau pradėjo elgtis, net šnekėti. Tokią išvadą galima daryti iš to, kaip paskirtasis premjeras kandidatus į ministrus renkasi. Ypač tuos, kuriuos Darbo partija siūlo – jau ir žmones juokindama ir A. Butkevičių piktindama.

Tiesa, galima prisiminti, kad Darbo partija – ta pati, kuri žino, kaip – žadėjo minimalų atlyginimą iki 1509 litų padidinti. Bet, kaip sakoma, pažadėsi – „patiešysi“, netesėsi – „negriešysi“. Išplėstas šios patarlės variantas: pažadėsi – „durnių patiešysi“…

Beje, sakoma, kad neliteratūriniu žodžiu „durnius“ apibūdinamas žmogus, kvailesnis už kvailį.

Tačiau kalti, kad ponas Viktoras Uspaskichas negali tesėti savo pažado, liks socialdemokratai, neleidę darbiečiams pažadų įgyvendinti. Štai jeigu, kaip sakoma toje patarlėje, „durnių“ būtų buvę daugiau, darbiečiai būtų balsų gavę daugiau už socdemus. Tada pažadai būtų buvę vykdomi, o dabar – atleiskit.

Bet negražu būtų sakyti, kad jokie rinkimų pažadai nebus ištesėti. Kai kuriuos tesėti tiesiog būtina, ir čia joks A. Butkevičius savo partiečiams ir koalicijos partneriams neatsispirtų. Net jei norėtų, žinoma.

Štai pirmiausia numatoma sumažinti akcizus viešbučiams. Kodėl būtent viešbučiams – juk ar ne užpernai akcizai jiems buvo sumažinti, tai kainos ne tik nesumažėjo, bet dar labiau padidėjo, ir tada lengvata buvo nubraukta. Dabar vėl viešbutininkams jos reikia. Atsakymas paprastas: žiūrėkim, kas tuos viešbučius valdo – ar ne valdantieji?

Prisiminkim, kad pirmą kartą akcizas viešbučiams minimaliai buvo sumažintas, kai į valdžią atėjo Algirdas Brazauskas, ir tada buvo toks sutapimas – jo ponia jau turėjo „Draugystės“ viešbutį. Atsitiktinis sutapimas, ar ne?

Dar vienas akcizo sumažinimas svarstomas, bet nežinia, sulauksime jo ar ne. Veikiausiai tai priklausys nuo to, kaip elgsis Darbo partija, tiksliau, ponas Viktoras, nes kalba eina apie akcizo mėsai sumažinimą. Kam Krekenavos mėsa priklauso, manau, žinote. Tam pačiam, kuris visai Lietuvai minimalų atlyginimą iki 1509 litų pakelti žada, ir kurio fabrikuose žmonės ne tik už 850 litų dirba – sakoma, kiti tik puse etato įdarbinti, o kiek valandų per dieną pluša…

Gerai, palikim ramybėje tautos mylimą Viktorą. Tie, kurie apie puse etato jo fabrikuose dirbančius šneka, tiesiog gerą žmogų šmeižia. Bet ir „durniui“, tam pačiam, iš patarlės, jau iš savo liūdnos patirties turėtų būti aišku: kiek kartų valdžia akcizus mažino – kainos dėl to nemažėjo, užtat ponai turtingieji savo kišenes labiau prisikimšo. Kam nuo šito mažinimo bus geriau – labai sunku pasakyti, ar ne?

Užtat buvusią Vyriausybę keikti nenustojama. Čia taip yra priimta – dėl visko visada kalti buvusieji, juk ir anksčiau panašių kalbų girdėjome. Bet štai buvusieji dėl padidintų elektros kainų keikiami. Neišaiškinsim, kuo vadovavosi Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, tas kainas padidinusi, bet jeigu ana valdžia blogai padarė, tai kodėl šita negali pasakyti: žmonės, nepergyvenkit, tuoj mes ankstesnę kainą grąžinsim.

Bet nesako ir nesakys. Kodėl? Ar ne todėl, kad saviškiai iš to didinimo kišenes pildysis?

Čia ne teiginys, tik toks klausimas…

Bet ir linksmų dalykėlių valdžioje dedasi. Štai Darbo partija niekaip neranda tinkamo kandidato į kultūros ministrus. Negi šioje partijoje nėra nė vieno pakankamai kultūringo žmogaus, kuris būtų apsiskaitęs, na, bent „Noriu auto“ nuolat skaitytų. Dabar jau ir mūsų rajono išrinktas Šarūnas Birutis į šį postą peršamas. Kultūringai gyvensime, ar ne?  

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje