Skip to content

Prie šaškių lentų varžėsi neįgalieji

Jau įprasta, kad kaskart, kai Neįgaliųjų draugijos skyriaus būstinėje organizuojamos šaškių mėgėjų varžybos, į jas susirenka daugiau dalyvių, negu į rajono pirmenybes. Taip nutiko ir praėjusį ketvirtadienį, kai čia buvo surengtas kalėdinis turnyras. Prie šaškių lentų susėdo 7 moterys ir 9 vyrai. Šventinėje, pakilioje aplinkoje vykusiose varžybose netrūko atkaklių dvikovų, tad iš anksto nebuvo lengva atspėti, kam atiteks Kultūros ir sprto centro Sporto skyriaus įsteigti aukso ir kitų spalvų medaliai, kuriuos atvežė varžyboms vadovavęs Sporto skyriaus atstovas Henrikas Rudakas.

Anksčiau už vyrus varžybas baigė moterys. Jų dvikovas pagyvino pirmąkart turnyre dalyvavusi rajono daugkartinė šachmatų čempionė Žibutė Čepulienė. Pasak jos, šaškėmis ji žaidžianti retokai, bet iškart įsitikino, kad su visomis varžovėmis teks rungtyniauti iš visų jėgų, panaudojant prie šachmatų lentos sukauptą patirtį, nes visos dalyvės žaidė atkakliai ir sumaniai. Tik po įnirtingų kovų jai pavyko laimėti 5 partijas, o vieną, su Serafima Šerniene, užbaigti lygiosiomis. Jeigu pastaroji nebūtų pralaimėjusi Elenai Sėliukienei, tai dvi dalyvės galėjo surinkti po vienodą sumą taškų. Trečią vietą užėmė jau minėta Elena Sėliukienė.

Vyrų varžybos vyko dviejuose porgupiuose. A pogrupyje geriau sekėsi šio žaidimo veteranui Arnoldui Naudužui, kuris dvi partijas laimėjo ir dvi baigė lygiosiomis. Antrą vietą užėmė daugkartinis rajono pirmenybių dalyvis ir prizininkas Bernardas Kardelis. Tad pastarasis, kartu su A. Naudužu, ir iškovojo teisę žaisti finalinėje ketveriukėje.

Šaškių turnyro dalyviai su varžyboms vadovavusiu Henriku Rudaku (viduryje).
Šaškių turnyro dalyviai su varžyboms vadovavusiu Henriku Rudaku (viduryje).
B pogrupyje, kaip ir reikėjo tikėtis, šią teisę iškovojo aktyviausias panašių turnyrų dalyvis bei nugalėtojas Arnoldas Patapavičius. Bet ir jam vieną partiją su turnyro naujoku Borisu Jakubovskiu, kuris užėmė antrą vietą, teko užbaigti lygiosiomis.

Finalinės keturių dalyvių varžybos vyko dar atkakliau. Jų lyderis A. Patapavičius, praradęs pustaškį prieš A. Naudužą, dvi likusias partijas laimėjo prieš B. Kardelį ir B. Jakubovskį, tad pelnytai iškovojo aukso medalį. Sidabras, kiek nelauktai, atiteko B. Jakubovskiui, o bronza – A. Naudužui.

Pasak varžybų vyr. teisėjo H. Rudako, visi dalyviai dar kartą patvirtino, kad jų žaidimas yra aukšto lygio ir kiekvienas gali drąsiai kovoti dėl prizinių vietų rajono pirmenybėse.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje