Skip to content

Mikalave statoma moderni medžio anglies gamykla

MI informacija

Medžio anglies gamintojų asociacija pradeda statyti naują modernią medžio anglies gamyklą, kuri, planuojama, bus didžiausia Baltijos šalyse ir Skandinavijos regione. Investuojama apie 13 mln. nuosavų ir Europos Sąjungos lėšų. Ji statoma Mikalavo kaime.

„Prisidėsime prie Lietuvos ekonomikos augimo dviem būdais: pirma, kuriame naujas darbo vietas regione, kur nedarbo lygis yra vienas didžiausių Lietuvoje, ypač tarp vyrų, antra, didžiąją dalį produkcijos eksportuosime. Medžio anglies gamybos sektorius išsiskiria itin didele ir nemažėjančia produkcijos paklausa tiek Lietuvoje, tiek visoje Europoje“, – sako Medžio anglies gamintojų asociacijos prezidentas Šarūnas Nacevičius.

Auganti rinka

Pasak Š. Nacevičiaus, iki šiol medžio anglį Lietuvoje gamino tik kelios nedidelės įmonės, kurių ištekliai buvo per maži patenkinti net vietos rinkos paklausą. Mikalave statoma gamykla turės net 5 segmentuoto medžio anglies gamybos linijas ir planuojama, kad naujoji gamykla pagamins iki 6 tūkst. tonų medžio anglies per metus.

„Planuojame ją eksportuoti į Vakarų Europos rinką: Vokietiją, Prancūziją, Didžiąją Britaniją, taip pat Skandinavijos šalis. Lietuvoje kuriame dar vieną paklausią produkciją eksportuosiančią gamyklą“, – aiškina Asociacijos prezidentas ir teigia jau sulaukęs nemažo susidomėjimo iš didmenininkų. Jo teigimu, įrangos, gamybos ir personalo kaštai Lietuvoje yra gerokai mažesni nei Vakarų Europos tiekėjų. Tai leis taikyti „aukšta kokybė – žema kaina“ strategiją ir taip įsitvirtinti regione.

Medžio anglies gamyba per pastaruosius 10 metų sparčiai populiarėjo ir apimtys per 2000–2009 m. pasaulyje išaugo daugiau nei 30 proc. Europos Sąjungoje medžio produktų gamyba 2009 m. sudarė apie 300 tūkst. tonų per metus.

Modernios technologijos

Medžio anglies gamintojų asociacija kryptingai investuoja į tai, kad gamykloje veiktų itin modernios technologijos ir gaminama medžio anglis būtų itin kokybiška. „Diegiamos pažangios medžio anglies gamybos dujų pirolizės būdu technologijos, kurios leidžia gaminti aukščiausios kokybės gastronominę medžio anglį. Deginant tokią medžio anglį, ji yra itin kaitri, bet neliepsnoja, nerūksta, neturi kvapo ir neišskiria žalingų aplinkai medžiagų“, – sako gamyklos įrengimu besirūpinančios bendrovės „Costum“ vadovas Arvaldas Brazas. Visa gamybos grandinė yra sertifikuota ir atitinka visus ES teisės aktuose numatytus saugos ir poveikio aplinkai reikalavimus.

Šiuo metu medžio anglies gamybos bazėje jau baigtos ruošti medžio anglies gamybos krosnių aikštelės, pastatyta segmentuoto medžio anglies gamybos linijos stoginė, supirkta dalis įrangos, pradėta produkcijos sandėlio pamatų statyba, tvarkoma infrastruktūra, tiesiami keliai.

Naujas verslo modelis

Š. Nacevičius pasakoja, kad projektas pasižymi gana inovatyviu verslo modeliu: gamyklą stato ne viena, o penkių įmonių grupė. „Taip geriau užtikrinama projekto kokybė, nes kiekviena įmonė yra kompetentinga skirtingose srityse, be to, išskaidoma rizika, todėl lengviau pritraukti reikiamą finansavimą“, – sako jis.

Medžio anglies gamyklos statybos iš dalies finansuojamos iš ES paramos lėšų. Parama skirta pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos III krypties „Gyvenimo kokybė kaimo vietovėse ir kaimo ekonomikos įvairinimas“ priemonę „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“.

„Tikime, kad naujai pastatyta gamykla bus puikus pavyzdys, kaip tinkamai nukreipta Europos Sąjungos parama atgaivina gyvenimą ir sukuria naujas darbo vietas Lietuvos kaime“, – sako Medžio anglies gamintojų asociacijos prezidentas.

Planuojama, kad gamykla pradės veikti jau šių metų vasarą, čia numatyta įdarbinti apie 50 vietos gyventojų, kurių atranka jau prasidėjo. Skaičiuojama, kad investicijos atsipirks per 4–5 metus.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here