Skip to content

Stipruolis iš Mėčionių kaimo

Žingeidžius rajono sporto mėgėjus jau pernai sudomino pirmosios žinutės, išspausdintos mūsų laikraštyje, apie mažai žinomo sunkumų kilnotojo iš Mėčionių kaimo Evaldo Černiausko sėkmę, varžantis su stipriausiais Lietuvos štangos kilnotojais. Jo rungtis kiek neįprasta – Evaldas spaudžia štangą gulomis. O praėjusių metų pabaigoje Joniškyje vykusiose varžybose, išspaudęs 192,5 kg sveriantį įrankį, savo svorio kategorijoje (iki 83 kg) tapo Lietuvos čempionu bei rekordininku.

Kaip MI papasakojo pats čempionas, ši jo pergalė – ne vienintelė. Prieš tai jis šią rungtį yra laimėjęs per čempionatą, vykusį Švenčionyse. Sėkmingai rungtyniavo ir tarptautinėse varžybose Lenkijoje, kur iškovojo sidabro medalį. Šios rungties nugalėtoju tapo ir per stipriausio vyro pasaulyje – Žydrūno Savicko – surengtą stipruolių festivalį Vilniuje.

Kaip sakė pats Evaldas, kilnoti sunkumus jis pamėgo dar besimokydamas Mielagėnų vidurinėje mokykloje. Tik tuomet jis savo rankų jėgą ir ištvermę treniravo kilnodamas dvipūdį svarstį. Su štanga susidraugavo besimokydamas Cirkliškio profesinio rengimo centre. Pirmuoju jo treneriu buvo šio centro fizinio lavinimo mokytojas Josifas Jarošas. Būtent jis pastebėjo jo įgimtą jėgą ir pasiūlė pabandyti kilnoti štangą. Geriausiai sekėsi šį įrankį spausti gulomis. Tad šią rungtį labiausiai ir pamėgo. Treniruotes tęsė ir baigęs mokslą, ir tarnaudamas kariuomenėje, vėliau kurį laiką dirbdamas treneriu Ignalinos kultūros ir sporto centro treniruoklių salėje. Šią rungtį Evaldas tobulino ir besimokydamas Medininkų pasieniečių mokykloje. Ir dabar, jau kelintus metus tarnaudamas VSAT Ignalinos rinktinės Adutiškio pasienio užkardoje, su štanga nesiskiria. Nuolatinės treniruotės ir dalyvavimas įvairiose Lietuvos kariūnų varžybose padėjo pasiekti aukštų rezultatų.

Beje, reikia pažymėti, kad Evaldas iki šiol tarp rajono sporto mėgėjų mažiau pažįstamas vien todėl, kad štangos kilnojimas mūsų rajone nėra populiarus. Tad jis glaudesnius ryšius palaiko su Švenčionyse veikiančiu jėgos sporto šakų klubu „Grifas“. Bet dėl tarnybos pasienyje neturi galimybių dažniau ten lankytis. Todėl treniruoklius yra įsirengęs savo namuose, gimtajame Mėčionių kaime.

Evaldo teigimu, įtemptai treniruotis yra nelengva, nes jis vykdo ne tik pasieniečio pareigas, bet dar ir ūkininkauja 30 ha žemės valdose. Bet kol dar jaunas ir jėgų turi užtektinai, skirtis su šia pamėgta sporto šaka dar nežada, yra pasiryžęs dalyvauti respublikinėse bei kitokio rango varžybose ir gerinti savo paties pasiektus Lietuvos rekordus. Per treniruotes jis ne kartą yra išspaudęs net 200 kg sveriančią štangą.

Nuotraukos autoriaus ir iš asmeninio E. Černiausko albumo

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje